«Ліга» поборолася зі своїм ІТ-директором за ліцензії на програмне забезпечення для «Львівської залізниці»

Регіональна філія «Львівська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» 8 січня підписала договір з ТОВ «Ліга Закон» на ліцензії інформаційно-правового забезпечення «ЛІГА:ЗАКОН» за понад 600 тис. грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Замовили разове отримання та продовження ліцензій (загалом на 12 місяців) на 25 робочих місць на «ЛІГА:ЗАКОН Підприємство (мережева версія)» і ще на 25 робочих місць на «ЛІГА:ЗАКОН Юрист (мережева версія)». Разове підключення коштуватиме загалом лише 70 грн, натомість «ЛІГА:ЗАКОН Підприємство» – 40 тис. грн/міс., «ЛІГА:ЗАКОН Юрист» – 10 тис. грн/міс.

На торгах фірма-переможець змагалася з підприємцем Сергієм Лук’яненком. Під час аукціону учасники не знижували своїх пропозицій, але ціна переможця була на 7,2 тис. грн дешевшою.

Обоє учасників вказали однакові номери телефонів в цінових пропозиціях. Крім того, бізнесмен Сергій Лук’яненко вже більше 17 років працює в компанії-конкурентці «Ліга Закон». Наразі він є ІТ-директором фірми.

Деякі документи конкурентів містять однаковий дефект друку чи копіювання – дві крапки внизу сторінки, що може свідчити про користування однією технікою.

Київська фірма «Ліга Закон» працює на ринку з 2007 року. Її власниками є Володимир Єгіпко, подружжя Сергій та Марина Бондаренки та їхній син Дмитро Бондаренко. Згідно з даними YouControl, компанія входить до групи з 86 фірм «Ліга», які створюють комп’ютерні програми. Зокрема, до них входить медіа-холдинг «Ligamedia», онлайн-сервіс для моніторингу медіа-контенту «Semantrum» та сервіс перевірки фірм «Contr Агент». Протягом 2018-2019 років фірма «Ліга Закон» отримала замовлень на 20 млн грн, враховуючи поточну угоду.

У грудні 2018 року Антимонопольний комітет розпочав справу щодо монополізації сервісу «SMS-маяк», інтегрованого в платформу «Ліга Закон». У жовтні 2016 року державне підприємство «НАІС» Міністерства юстиції та ТОВ «Ліга Закон» уклали меморандум про створення системи, що інформує людей про будь-які дії з їх власністю у Держреєстрі речових прав на нерухоме майно. Після запуску системи інші організації, як-от ПАТ КБ «Приватбанк» та ТОВ «Сучасні системи домоуправління», пропонували ДП «НАІС» співпрацювати над нею. Але підприємство відмовило їм через те, що запроваджений проект є тимчасовим. Так «НАІС» створило умови, в яких тільки «Ліга Закон» вже три роки надсилає повідомлення про зміни в реєстрі.

Сергій Лук’яненко зареєстрований як підприємець в Києві 2013 року. Протягом цього часу він взяв участь в 17 тендерах, в яких жодного разу не виграв. Бізнесмен вже вдесяте зустрічається на торгах з ТОВ «Ліга Закон». Він також конкурував з ТОВ «Ліга Закон 1» та «Ліга Закон Прайм».

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі