Кияни з однаковими довідками поторгувались за чверть мільйона від чернівецької лікарні

Чернівецька комунальна медична установа «Міська клінічна лікарня №3» за результатами відкритих торгів підписала договір з київським ТОВ «Хімлаборреактив» на закупівлю гематологічного аналізатора вартістю 260 тис. грн. Про це повідомляється на сайті електронних закупівель Prozorro.

За ці кошти придбали аналізатор Mindray ВС-30s. Цей прилад призначений для здійснення різного типу аналізів крові.

Крім переможця участь у тендері взяла лише одна компанія, також з Києва: ТОВ «Агросток Україна» із пропозицією лише на 3 гривні дорожчою. Компанії не торгувались та не знижували ціни, а також надали низку аналогічних документів з дослівним змістом, хоча замовник не надавав зразків та вимагав їх у довільній формі.

Ці фірми, як повідомляли «Наші гроші. Запоріжжя», вже змагались між собою понад 300 разів. ТОВ «Хімлаборреактив» та ТОВ «Агросток Україна» раніше на торгах одночасно представляла одна людина – Андрій Батюков. Також підприємства неодноразово використовували на торгах один і той самий номер телефону.

ТОВ «Агросток Україна» належить Юрію Гичці, який зареєстрований в селі Веселий Кут (Черкаська область).

А кінцевим бенефіціаром ТОВ «Хімлаборреактив» через зареєстровану у Лондоні компанію «Кемлаб Інвест ЛТД» є Сергій Кіщенко, який до 2014 року займався адвокатською діяльністю. Родина Кіщенків також контролює парфумерне ТОВ «Інтеркосметик груп».

«Хімлаборреактив» фігурує у низці кримінальних проваджень, зокрема, слідчі підозрюють фірму у розкраданні майна. Згідно з матеріалами однієї із ухвал, Донецька обласна військово-цивільна адміністрація підписала договір з фірмою на закупівлю шести стаціонарних постів спостереження за станом атмосферного повітря за 41 млн грн. Виявилось, що обладнання для пунктів було закуплене через офшорну компанію та не є сертифікованим на території України й таким чином, за версією слідства, компанія привласнила кошти.

За 2018 рік ТОВ «Хімлаборреактив» підписало майже 1,5 тис. контрактів на  загальну суму 419 млн грн, серед них лише у Чернівецькій області лише шість, сумарно на 2 млн грн.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі