- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - https://lviv.nashigroshi.org -

«Львівелектротранс» ігнорує рішення суду та продовжує приховувати інформацію про кошти та майно підприємства

20.12.2018 @ 14:26 в Львів,НОВИНИ

Львівське комунальне підприємство «Львівелектротранс» вперто приховує інформацію про використання коштів підприємства та відмовляється оприлюднити інформацію про отримані та передані в оренду транспортні засоби й нерухоме майно, не зважаючи на черговий програш в суді.

Нагадаємо, 3 грудня набрала законної сили постанова [1] Восьмого апеляційного адміністративного суду, який відхилив апеляційну скаргу «Львівелектротрансу» та знову зобов’язав комунальне підприємство дати відповідь на запит журналістів.

Запит стосувався інформації про отримані та передані в оренду нерухомість та транспортні засоби комунального підприємства, з вказанням даних про орендарів та вартість оренди. Підприємство надіслало відмову, яку обґрунтували тим, що не є розпорядниками запитуваної інформації як публічної. ЛКП вважає, що не підпадає під дію ЗУ «Про доступ до публічної інформації». Відтак, журналісти звернулись до суду та двічі виграли [1].

Офіційно, комунальне підприємство ознайомилось з постановою суду 17 грудня.

Вчора, 19 грудня, прес-секретар підприємства речник КП «Львівелектротранс» Іван Бондар повідомив [2], що підприємство не буде надавати запитувану інформацію. Таку позицію підприємства, речник оприлюднив [2] не на офіційному порталі «Львівелектротранс», а на приватному сайті «Гал-Інфо».

Він заявив, що адміністрація ЛКП «Львівелектротранс» має намір оскаржити обидва судові рішення судів першої та апеляційної інстанцій у касаційному порядку.

«Постанова прийнята судом без врахування доводів апеляційної скарги щодо порушення норм процесуального права та неправильного застосування норм матеріального права», – вважає Іван Бондар.

Крім того Бондар натякає на непрофесійність журналіста «НГ.Львів» та заявляє, що «запит на інформацію, що є предметом спору, носить штучний характер, що не пов’язаний із журналістською діяльністю».

Натомість, медіа-юрист Олександр Золотухін каже чітко, що «Львівелектротранс» просто намагається уникнути відповідальності та шукає шляхи обійти закон.

«Підприємство у своєму відзиві на позов вказало посилання на інформацію лише про бюджетні кошти і самостійно зробило висновок про відсутність у запиті інформації щодо бюджетних коштів. Однак, судами було встановлено, що бюджетні кошти – це дещо ширше поняття і посилання «Львівелектротрансу» на недоскональність статті 13 Закону України «Про доступ до публічної інформації» було категорично відхилене та не враховане».

Крім того, юрист наголошує, що постанова суду 3 грудня набрала законної сили, а отже, повинна бути виконана.

«Бажання «Львівелектротрансу» оскаржувати рішення до Верховного Суду не знімає з них обов’язку негайно його виконати. У випадку невиконання судового рішення, воно може бути виконане в примусовому порядку через органи виконавчої служби. Якщо ж «Львівелектротранс» й через виконавчу службу не захоче його виконувати, то за такі дії передбачена кримінальна відповідальність», – каже Золотухін.


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: https://lviv.nashigroshi.org

URL статті: https://lviv.nashigroshi.org/2018/12/20/lvivelektrotrans-ihnoruje-rishennya-sudu-ta-prodovzhuje-pryhovuvaty-informatsiyu-pro-koshty-ta-majno-pidpryjemstva/

URLs in this post:

[1] постанова: http://reyestr.court.gov.ua/Review/78329638?fbclid=IwAR1gphXdwKSzssONEjQvlX-C2dG96K7bLr74gMftDSHodAopEoebUBwlKgA

[2] в: https://galinfo.com.ua/news/chy_pryhovuie_lkp_lvivelektrotrans_vazhlyvu_dlya_suspilstva_informatsiyu_303658.html?fbclid=IwAR190IYR9OtuEEuDvajfU9tpY2cAAgYTnYqa6MCPUDdfrj7tDCXUKv8NGSQ

Copyright © 2013-2020 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.