Тернопіль скупився автобусами на 408 тис. євро у чеської фірми, чий єдиний конкурент подав такі ж довідки

КП «Тернопільелектротранс» 19 листопада підписав договір з чеською фірмою «Zedexo» на закупівлю міських автобусів MAN A21 за 408 тис. євро. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, компанія поставить місту 20 вживаних автобусів MAN A21, кожен з яких обійшовся у 20,4 тис. євро. У гривневому еквіваленті, згідно з курсом НБУ на 19 листопада, один такий транспортний засіб коштує 642,4 тис. грн.

Автобуси мають 32 місця для сидіння та можуть вмістити більше 80 людей. Їх завезуть до грудня 2019 року. Причому, поставити автобуси мають не в Тернопіль, а до «місця здійснення митних формальностей для експорту товару». Як повідомив УНІАН, транспорт закуповують для створення єдиної комунальної транспортної компанії, яка перевозитиме мешканців. Поки що місто має чотири комунальні автобуси з європейськими стандартами комфорту.

На торгах фірма-переможець конкурувала з чеською компанією «Rent service management». Під час аукціону учасники не змагалися між собою, ціна переможця була на 2 тис. євро дешевшою.

Обоє учасників подали практично однакові документи, які замовник вимагав у довільній формі: довідки про учасника, матеріально-технічну базу, гарантійний лист про дотримання нормативних актів тощо. Також фірми однаково оформили шапки документів та зробили однакові помилки.

 

Фірма «Zedexo» зареєстрована 2016 року в м. Брно Чеської Республіки. Її власником є 47-річний Жденек Бадура. Він також є співвласником фірми «Elerpro», у якої «Тернопільелектротранс» у 2015 році купив п’ять вживаних тролейбусів за 1,8 млн грн. Компанія «Zedexo» співпрацює в Україні лише з «Тернопільелектротрансом». Останній протягом 2017-2018 років замовив у фірми тролейбусів на 2,1 млн грн.

Компанія «Rent service management» зареєстрована 2010 року також у м. Брно Чеської Республіки. Її засновником є 39-річний Павел Бартошек. Йому також належить медіа-компанія «BM Media Production» та фірма «4E Production». Протягом 2017-2018 років «Тернопільелектротранс» замовив в учасника вживаний тролейбус за 431 тис. грн.

 

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі