За хабар помічникові командира військової частини в Старичах підприємець відбувся штрафом

Приватний підприємець, який запропонував 50 тис. грн хабара помічнику командира військової частини А2615, що в селі Старичі Яворівського району, отримав покарання 8,5 тис. грн штрафу. Про це стало відомо з вироку Яворівського районного суду від 3 жовтня, який оприлюднили в Єдиному державному реєстрі судових рішень 8 жовтня.

Згідно з вироком, підприємець Олександр Шкапенко у червні-вересні минулого року неодноразово пропонував помічнику командира з фінансово-економічної роботи 50 тис. грн, аби він посприяв в укладенні договорів поставки інвентарю для водних видів спорту та подальшій вчасній оплаті за нього 960 тис. грн.

Після пропозицій помічник командира звернувся до «правоохоронних органів», щоправда, не зрозуміло коли – у вироку вказано помилкову дату 8 березня 2007 року.

У листопаді минулого року підприємець Шкапенко переслав йому кур’єрською службою «Нова пошта» банківську картку з майже 25 тис. грн та пін-кодом до неї. Вже у березні цього року підприємець в кабінеті передав ще 13 тис. грн та $200, під час чого його й затримали.

Підприємець визнав свою вину за ч. 1 ст. 369-2 ККУ (зловживання впливом), суд затвердив угоду про визнання ним винуватості, призначивши 8,5 тис. грн штрафу. Цією частиною статті 369-2 ККУ передбачено покарання від 3,4 до 8,5 тис. грн штрафу або позбавлення волі до 2 років.

Водночас тодішній військовий прокурор Західного регіону України Олег Сенюк повідомляв, що підприємцю планували повідомити про підозру за ч. 2 ст. 369 КК (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі, вчинені повторно), якою передбачено значно суворіше покарання – позбавлення волі на 3-6 років зі штрафом 8,5-17 тис. грн з конфіскацією майна або без такої.

Суд також конфіскував в дохід держави сам хабар, тобто майже 38 тис. грн та $200.

Підприємець Олександр Шкапенко, згідно з Prozorro, підписав 27 договорів на 1,3 млн грн. Найбільше замовлення отримав від військової частини А1594, на 0,7 млн грн. Військова частина А2615, де підприємець пропонував хабар, також замовляла в нього апаратуру для передавання радіосигналу та компресор на понад 320 тис. грн. Крім того, Шкапенко співпрацював з аварійно-рятувальними загонами й службами та департаментами цивільного захисту у кількох областях.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі