Два депутати не оприлюднили свої декларації і отримали за це 310 годин виправних робіт

Двох депутатів місцевих рад на Львівщині засудили за неподання декларацій в реєстр НАЗК, призначивши покарання у вигляді виправних робіт. Відповідні вироки оприлюднено в Єдиному державному реєстрі судових рішень 12 та 17 вересня.

В першому випадку йдеться про слідство над Мар’яном Заборовським, депутатом Желдецької сільради. Згідно з вироком, він зумисно не заповнив декларацію про доходи за 2017 рік. В липні цього року прокурор та обвинувачуваний уклали угоду про визнання вини, яку суд погодився затвердити. При визначенні покарання суд взяв до уваги, що Заборовський раніше не судимий, позитивно характеризується з місця роботи та не перебуває на обліку у нарколога чи психіатра.

Мар’яну Заборовському присудили 160 годин виправних робіт. Також його позбавили права обіймати посади, пов’язані з місцевим самоврядуванням на півтора роки. Наразі у реєстрі оприлюднена лише декларація Заборовського за 2016 рік, а за 2017-ий – досі відсутня.

Подібна ситуація сталася й із депутатом Пустомитівської районної ради Ігорем Михалюком, який не подав декларації за 2016 рік. Як зазначено у вироку, він вчинив цей злочин через низку причин: «спочатку були перешкоди в доступі до єдиного реєстру декларацій, що унеможливлювало їх подачу, потім захворів, а в подальшому знехтував виконанням зазначеного обов’язку».

Також Михалюк заявив, що щиро розкаюється і більше подібного не вчинятиме. В результаті суд визнав Михалюка винним і призначив йому 150 годин виправних робіт, обмеження на заняття діяльністю, пов’язаною з функцією держави або місцевого самоврядування на один рік. Декларацію і за 2016, і 2017 рік Ігор Михалюк подав 28 березня цього року.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі