- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - https://lviv.nashigroshi.org -

АМКУ оштрафував за змову два підприємства, які завантажили документи з однієї IP-адреси

27.07.2018 @ 09:00 в Львів,Наші перемоги,НОВИНИ

Адмінколегія Львівського обласного відділення АМКУ оштрафувала ПП «Вікна-Центр» та ПП «Енергоекосервіс» за антиконкурентні узгоджені дії під час допорогової закупівлі [1] на капітальний ремонт загальноосвітньої школи I-IIступеня в селі Матів Сокальського району. Згідно з рішенням [2] АМКУ від 19 липня, обидва підприємства мають сплатити по 68 тис. грн штрафу.

Нагадаємо, у матеріалі «Гібридна конкуренція [3]» «Наші гроші. Львів» повідомляли, Андрій Бутитер та Микола Вірт спільно володіють фірмами «Вікна-Центр» та «Енергоекосервіс» (по 50% в кожній). Втім це не завадило обом підприємствам взяти участь в одних і тих же аукціонах сім разів. Інколи лише вдвох.

Адмінколегія також встановила, що два підприємства завантажували свої пропозиції на Prozorro з однакової IP-адреси, мали спільних працівників, використовували однакові шаблони довідок, які замовник вимагав у довільній формі, подали скани сертифікатів від однакових виробників, однаковий перелік обладнання. Підприємства також зазначали однакову адресу розташування: м. Львів, вул. Городоцька, 355 із сусідніми офісами – №373 та №374.

В АМКУ також аналізували інформацію в соцмережах. Так, у рішенні написано, що на сторінці у Facebook керівник «Енергоекосервіс» Андрій Бутитер у розділі «Робота» вказав, що працює у конкурента по торгах «Вікна-Центр».

Відтак, узгодивши свою поведінку та тендерні пропозиції, ці підприємства тим самим усунули конкуренцію та змагальність між собою, а отже, спотворили результат проведених замовником торгів, порушивши право замовника на отримання найбільш ефективного для нього результату, – написано у рішенні.

Окрім необхідності сплати штрафу, ПП «Вікна-Центр» та ПП «Енергоекосервіс» не зможуть брати участь у торгах протягом наступних трьох років.


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: https://lviv.nashigroshi.org

URL статті: https://lviv.nashigroshi.org/2018/07/27/amku-oshtrafuvav-za-zmovu-dva-pidpryjemstva-yaki-zavantazhyly-dokumenty-z-odnijeji-ip-adresy/

URLs in this post:

[1] допорогової закупівлі: https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-09-02-000021-b

[2] рішенням: http://www.amc.gov.ua/amku/doccatalog/document?id=85412&schema=lviv

[3] Гібридна конкуренція: http://lviv.nashigroshi.org/2017/10/30/hibrydna-konkurentsiya/

Copyright © 2013-2020 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.