Франківська фірма в обхід заборони АМКУ перемогла у тендерах сім разів

Приватне виробничо-комерційне підприємство «Аналіт-Сервіс» протягом квітня-липня цього року було визнане переможцем трьох відкритих торгів попри те, що компанія з червня минулого року перебуває в «чорному списку» Антимонопольного комітету України за вчинення антиконкурентних узгоджених дій.

Замовники зобов’язані відхиляти пропозиції таких компаній протягом наступних трьох років з дати рішення АМКУ. Однак в даному випадку цього зроблено не було.

Так, у квітні цього року за результатами відкритих торгів «Аналіт-Сервіс» отримало замовлення на майже 129 тис. грн на поставку лабораторних реактивів від Монастириського районного територіально-медичного об’єднання (Тернопільська область). А у липні було підписано ще два договори: від Новобузького районного центру по обслуговуванню закладів освіти (Миколаївська область) на поставку персональних комп’ютерів вартістю в 183,2 тис. грн та від Княгининівської школи-інтернату (Волинська область) на програмне забезпечення вартістю понад 109 тис. грн.

До того, у грудні 2017 року, «Аналіт-Сервіс» також ще чотири рази отримувало перемогу у відкритих торгах на загальну суму понад 190 тис. грн.

Після рішення АМКУ «Аналіт-Сервіс» на торги подавало довідку про відсутність підстав відмови по ст. 17 ЗУ «Про публічні закупівлі», де відверто обманювало замовників, вказуючи, що підприємство впродовж останніх трьох років не притягувалося за вчинення антиконкурентних узгоджених дій. Замовники, очевидно, не перевіряли інформації з довідки та в результаті підписували контракти із «змовником».

В усіх цих закупівлях компанія брала участь і була визнана переможцем вже після рішення АМКУ за вчинення антиконкурентних узгоджених дій від 22 червня 2017 року. «Аналіт-Сервіс» потрапило до «чорного списку» за «розіграш» торгів з ПФ «Техноімпекс».

АМКУ встановило, що документи фірм-конкурентів мали нехарактерну схожість у зовнішньому оформленні, структурі, текстовому змісті. Крім того, узгодивши свою поведінку, фірми уповноважили на звернення до Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області для отримання довідок одну й ту саму фізичну особу. Також «Аналіт-Сервіс» належало (і досі належить) члену НРУ Володимиру Лисюку, а на іншій фірмі «Техноімпекс» працював його син Юрій Лисюк.

«Аналіт-сервіс» безуспішно намагалося оскаржити рішення АМКУ, однак спочатку у листопаді 2017 року їх позов не задовольнив Господарський суд міста Києва, а потім, у квітні цього року, рішення залишив без змін Київський апеляційний господарський суд.

Експерти «Центру громадського моніторингу та досліджень» надіслали звернення до Держаудитслужби з вимогою перевірити виявлені порушення та зобов’язати замовників розірвати угоди, укладені з «Аналіт-Сервіс».

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі