Тернопільські освітяни віддали 32 млн грн давнім «розпильщикам» тендерів на техніку від держпідприємств

Управління освіти і науки Тернопільської ОДА 27 червня підписало два договори з ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Енглер» щодо оснащення шкіл на загальну суму 32,1 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Згідно з першою угодою, освітяни закуплять десять комплектів засобів навчання для кабінету фізики за 8,9 млн грн. Один такий комплект обійдеться у 894 тис. грн. Також замовник придбає десять комплектів засобів навчання для кабінету хімії за 8,8 млн грн. Вартість одного комплекту становить 881 тис. грн.

До кожного набору оснащення входить: ноутбук для вчителя, мультимедійний проектор з інтерактивними функціями, комбінована дошка (маркерна та крейдяна), принтер-сканер-копір, маршрутизатор, цифрова документкамера, сім цифрових вимірювальних комп’ютерних комплексів EINSTEIN з відповідними датчиками, три обладнання для виконання лабораторних робіт та шість ноутбуків-трансформерів для учнів.

Відповідно до другої угоди, фірма «НТВ Енглер» поставить замовникові 290 комплектів засобів навчання за 14,4 млн грн. За один такий набір освітяни заплатять 49,6 тис. грн. Кожен комплект містить ноутбук для вчителя, принтер-сканер-копір, ламінатор та мережевий фільтр.

Фірма «НТВ Енглер» працює на ринку з 2010 року, її юридичне місцерозташування – м. Київ. Вона належить Юрію Гречишкіну та громадянинові Росії Михайлові Каліткіну. Протягом 2017-2018 років фірма підписала 96 договорів на загальну суму 253 млн грн.

Проте «НТВ Енглер» більш відома, як компанія, яка три роки тому була постачальником дуже дорогих планшетів для «Інформаційного центру» Міністерства юстиції. Нагадаємо, у 2015 Мін’юст придбав 400 планшетів HP Pro Tablet за понад 8,06 млн грн, вартість одного планшету склала майже 20 тис. грн. При тому що інші учасники торгів пропонували планшети удвічі дешевше, проте їх відхили через надумані причини – мовляв потрібна камера у 6 МП, а більшість учасників торгів пропонували або 5 МП або 8 МП. В результаті придбали планшети з камерою у 5 МП, але за ціною удвічі дорожчою ніж на ринку.

Компанія «Енглер» і сьогодні є фігурантом кількох кримінальних провадженнях. Зокрема, фірму підозрюють у привласненні бюджетних коштів та ухиленні від сплати податків. Цьогоріч правоохоронці виявили, що протягом 2016-2017 років фірма завищила вартість програмного забезпечення для АТ «Ощадбанк», НБУ, ПАТ «ВФ Україна», ПАТ «Київстар», ПАТ КБ «Приватбанк» та ДП «НЕК Укренерго», включивши податок на додану вартість.

Цікавими є і конкуренти фірми, які прийшли на торги в Тернопіль – в обох випадках з «Енглером» змагалися ТОВ «Вівере Бене 2» та ТОВ «БМС Техно». Останнє у 2014 було у так званому «чорному списку АМКУ», тобто фірмі протягом трьох років було заборонено брати участь в тендерах, проте вона порушувала цю заборону і неодноразово виступала конкурентом того ж «Енглера».

Водночас ТОВ «Вівере Бене 2» фігурує в кримінальному проваджені, згідно з якою освітяни Криничанської РДА (Дніпропетровська область)  перерахували фірмі кошти за неякісний товар, чим «спричинили майнову шкоду інтересам держави».04

Відомі фірми «Вівере Бене 2» та «БМС Техно» і в Запоріжжі – ту вони також часто «розігрують» тендери на шкільне обладнання. Як повідомляють «Наші гроші. Запоріжжя» фірми входять до кола київського видавництва «Розумники».

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі