Тендер «Львіввугілля» на 2 мільйони розіграли фірми з одного кубла

Державне підприємство «Львіввугілля» 8 травня уклало договір з ТОВ «Компанія Гелікон» на постачання запчастин до скребкових конвеєрів. Сума договору склала 1,94 млн грн, про це повідомляє портал електронних закупівель Prozorro.

Згідно з контрактом, придбали 4190 з’єднувальних ланок до ланцюгів: 3040 типу СП 202.6 вартістю 336 грн за одиницю та 1000 та 150 ланок моделі СП-26У та ЗС-26.00Д відповідно по 666 та 1710 грн за штуку.

Деякі із запчастин вуглевидобувні підприємства раніше купували дешевше. Наприклад, в січні 2018 року ПАТ «Лисичанськвугілля» придбало з’єднувальні ланки типу СП202 за 240 грн за штуку, що на 28,5% дешевше. За таку ж ціну цю деталь купувало і «Львіввугілля» у грудні 2017 року, а також СП-26У – по 588 грн за штуку, що майже на 12% дешевше, аніж тепер.

Крім переможця, участь у торгах брало ТОВ «НВФ Органічні технології» з пропозицією 20 тис. грн дорожчою. Обидва учасника не торгувались. Окрім власне цінової пропозиції, другий учасник не завантажив жодного документу. Як виявилось, і в інших торгах за участі «Компанія Гелікон» та «НВФ Органічні технології» остання завантажує лише тендерну пропозицію без інших потрібних документів.

Обидва підприємства вказують у якості виробника продукції ТОВ «Виробниче об’єднання Ковельсільмаш». Виробниче об’єднання зареєстроване за тією ж адресою, що й переможець торгів ТОВ «Компанія Гелікон», на вулиці Варшавська, 1 у Ковелі.

Обидві компанії (учасника торгів та виробника товару) контролює одна особа. 55% статутного капіталу «Гелікону» належить харківській ТОВ «Компанія з управління активами «Форвард», що в свою чергу належить Іллі Кошкіну, його сину Дмитру Кошкіну, Крапівянській Анжелі (інколи в реєстрі Крапивянська) та ще одній підконтрольній Кошкінам компанії ТОВ «Юпітер».

Також Іллі Кошкіну через компанію з управління активами «Форвард» належить 99,9% фірми ТОВ «Компанія Авіста», якій у свою чергу належить 99,77% статутного капіталу «Ковельсільмашу».

Не випадковим є і конкурент на торгах. Власниками ТОВ «НВФ Органічні технології» є Наталія Назаренко (20%) та Дар’я Чуб (80%). Остання є керівником ТОВ «Варант», де бенефіціарними власниками є Ілля Кошкін та Анжела Крапивянська. Так само Наталія Назаренко керує ТОВ «Іфріт» Кошкіна та Крапивянської.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі