Давній колега митника Борисова у суді вирішив не давати показів проти нього

Під час чергового засідання у справі т. в. о. заступника начальника Львівської митниці Юрія Борисова, якого обвинувачують в отриманні хабара від своїх підлеглих, важливий свідок Анатолій Скакун заявив, що покази, які він дав під час досудового розслідування, не є правдивими. Інші свідки-митники, в яких вимагали хабарі, знову не прийшли до суду. Про це повідомив журналіст «НГ. Львів», який був присутнім на засіданні.

Так, на засідання 29 листопада прийшов начальник управління протидії митним правопорушенням Львівської митниці Анатолій Скакун, якому, за версією слідства, Юрій Борисов висунув вимогу зібрати хабарі зі своїх підлеглих, погрожуючи не залишити їх на своїх посадах під час наступної ротації. При цьому зібрати гроші мав підлеглий Скакуна – Назар Клебан. Додамо, що на той час – у січні 2017 року– Скакун, так само як і Борисов, тимчасово виконував обов’язки заступника начальника митниці. Обов’язки начальника митниці виконував Віталій Черкунов.

За інформацією слідства, 16 січня Скакун передав Клебану цю вказівку Борисова, на яку він погодився. 18 січня Клебан зібрав зі своїх колег $15 тис. Наступного дня Юрія Борисова затримали на отриманні хабара у $5 тис. від Назара Клебана. Решту грошей – $10 тис. – вилучили під час обшуку вдома у Клебана.

Під час допиту Скакун заявив, що протокол допиту у військовій прокуратурі після затримання Борисова він підписав під тиском і не читав його перед тим, як підписав. Він також заперечив, що отримував від Борисова будь-які вимоги чи вказівки зібрати гроші зі своїх підлеглих. За словами митника, в нього «хворе серце», і він почував себе дуже погано під психологічним тиском та під впливом погроз у прокуратурі.

«Мені погано було, добре хоч, що я мав ще якісь таблетки. Добре, що хоч не дали померти. Мені сказали, що коли підпишу документи, то зможу піти. Я так розумію, що це був протокол допиту. Він був надрукований, я його підписав. Спитав, чи можу вже йти. Ні, кажуть, ще кілька хвилин. Потім сказали написати заяву. Я написав», – розповів він суду.

Після візиту до військової прокуратури Скакун якийсь час, за його словами, провів у кардіологічному центрі, а потім вирішив сходити до військового прокурора Львівського гарнізону Савинця. Там він «не зміг нічого добитися». Він також стверджує, що йому погрожували, «обіцяли посадити, підкинути хабар».

На запитання прокурора, чому він не звертався до правоохоронних органів із заявою про те, що у військовій прокуратурі його змусили підписати неправдиві покази, чинили тиск та погрожували, Скакун відповів, що юристи, з якими він радився, сказали, що це не має сенсу: «Напишеш заяву, вона знову потрапить на військову прокуратуру. Радили: задля своєї безпеки нічого не пиши, бо закінчиться це дуже погано, підеш в суд – говори правду».

До затримання Борисова 19 січня зранку Скакун та Клебан зустрілися. За версією слідства – у справі хабарів, які Клебан мав передати Борисову. Натомість Скакун розповів, що він запрошував Клебана під час обідньої перерви разом з колегами з управління «за традицією» стрибнути в ополонку. Але він, за словами Скакуна, чомусь приїхав до нього раніше, «сказав два слова» – що має їхати до Борисова, і все.

Під час допиту Анатолій Скакун розповів також, що знає Юрія Борисова ще з часів роботи на Мостиській митниці, на якій почав працювати у 1994 році. Нагадаємо, що Борисов там само у 1995 році розпочав своєю кар’єру на державній службі, лише на рік пізніше за Скакуна.

Наступне засідання у справі відбудеться 5 грудня. Тоді мають допитати решту свідків – митників, які передавали гроші Борисову через Клебана, і які не з’явилися в суд ані 8, ані 29 листопада. Натомість, 6 грудня мали б допитати у режимі відеоконференції ключового свідка обвинувачення – Назара Клебана.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі