- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - https://lviv.nashigroshi.org -

Після публікації «Наші гроші. Львів» прокуратура розслідує міліцейську схему викачування грошей з аграріїв

01.12.2017 @ 08:30 в НОВИНИ

Прокуратура Львівської області перевіряє факти, оприлюднені в розслідуванні «Наші гроші. Львів» «Обличчям на землю» в рамках кримінального провадження, яке було зареєстроване наступного ж дня після публікації. Як стало відомо редакції, провадження відкрили за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 364 ККУ (Зловживання владою або службовим становищем).

На даний момент вже допитані троє свідків, чиї імені були оприлюднені в публікації. Нагадаємо, в розслідуванні [1] «Обличчям на землю» було викрито факти міліцейської схеми з викачування грошей з великих аграрних підприємств, яка роками діє на Львівщині. Вона стала можливою завдяки прогалинам в земельному законодавстві, які використовують працівники Управління захисту економіки у Львівській області.

В результаті цієї схеми кримінальні провадження щодо арешту гектарів земель та врожаю великих сільськогосподарських компаній у Львівській області закінчуються судами над підставними особами, які не мають жодного відношення до аграрного бізнесу. Як повідомили учасники ринку, вартість такої «угоди» становить приблизно 250-300 доларів за гектар землі, які фірма обробляла.

Наприклад, у кримінальному провадженні щодо незаконного використання земель львівською компанією «Барком» винним роблять [2] безробітного мешканця міста Золочів Анатолія Лісового. У справі щодо компанії «Агро ЛВ Лімітед» – винним був визнаний різноробочий Сергій Дрогобецький, також із Золочева. А от вину за компанію «Вінал Агро» на себе взяв Тарас Дутка, який мешкає в селі під Золочевом.

Власне, Тарас Дутка на сьогодні є одним із основних свідків у справі. Саме він розповів про те, що його односельчанин та старший оперуповноважений Управління захисту економіки у Львівський області Володимир Кудлак запропонував йому 30 тис. грн за те, що він візьме на себе вину.

За словами Дутки, його запевнили, що йдеться лише про адміністративну відповідальність та невеликий штраф, який заплатить підприємство. Але пізніше виявилось, що на нього також «повісили» відшкодування завданої шкоди у розмірі 531 тис. грн. Ці кошти вже рік стягують з його пенсії в рамках виконавчого провадження.

Тараса Дутку викликали на допит в Прокуратуру Львівської області, який мав відбутися у середу, 29 листопада, але прокурор виявився зайнятим, і допит перенесли на наступний день – 30 листопада. Він дав свідчення в присутності його адвоката Олега Мицика.

Як повідомив редакції Тарас Дутка, йому вже пропонували кошти за відмову від свідчень проти працівників УЗЕ. Крім того, посередники заявили, що не варто «йти проти системи» та прямо натякнули – «згадай, що в тебе двоє дітей».

Редакція «Наші гроші. Львів» нагадує про неприпустимість тиску на свідків та постійно інформуватиме читачів про хід розслідування цієї справи Прокуратурою Львівської області.


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: https://lviv.nashigroshi.org

URL статті: https://lviv.nashigroshi.org/2017/12/01/prokuratura-rozpochala-perevirku-za-faktamy-rozsliduvannya-nh-lviv-i-osnovnomu-svidku-vzhe-zaproponuvaly-pamyataty-pro-ditej/

URLs in this post:

[1] розслідуванні: http://lviv.nashigroshi.org/2017/11/09/oblychchyam-na-zemlyu/

[2] роблять: http://lviv.nashigroshi.org/2017/10/30/sud-areshtuvav-ponad-600-ha-zemli-yakoyu-korystuvavsya-zahidnyj-buh/

Copyright © 2013-2020 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.