«Львівська залізниця» знайшла невагомі причини відхилити на 400 тис. грн дешевшу пропозицію

Регіональна філія «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» в результаті відкритих торгів уклала договір на закупівлю акумуляторних батарей з ТОВ «Базіс ВК». Сума договору становить 1,67 млн грн. Про це стало відомо з системи електронних закупівель Prozorro.

Придбали 7 батарей для локомотивів типу ЧМЕЗ моделі ZeMa214 вартістю 239 тис. грн/шт.

Крім переможця участь у торгах брало ще п’ять компаній: ТОВ «Сантана Ойл», ПАТ «Епос», ТОВ «ТЛА Київ», ТОВ «Автономні джерела струму» та ТОВ «Найф Україна».

Пропозиція першого учасника була дешевшою від переможця на 400 тис. грн і становила 1,26 млн грн. На етапі торгів фірма подала скаргу в АМКУ щодо дискримінаційних умов.

У своєму зверненні вона зазначила, що запропонувала аналогічний товар замість батарей 75 КН-150 Р, які по-суті були прописані замовником, а саме батареї типу 4ТН-150G. Компанія вважала дискримінаційною вимогу надання листа від «Укрзалізниці» або Служби локомотивного господарства «Львівської залізниці» про еквівалентність товару.

За твердженням «Сантана Ойл», отримати такий дозвіл швидко не можливо, потрібен мінімум місяць, що є прямою перешкодою для участі в закупівлі. Крім того, це створює можливості для зловживань, наприклад, залізниця може зволікати з відповіддю чи взагалі її не надавати.

Крім того, «Сантана Ойл» зазначає, що влітку 2017 року «Львівська залізниця» вже проводила аналогічні торги, де «прописала» аналогічну вимогу до учасників. Компанія тоді також зверталась в АМКУ, який в результаті зобов’язав замовника внести зміни у тендерну документацію. Проте «Львівська залізниця» скасувала цю закупівлю, мотивуючи це скороченням видатків.

Втім на підтвердження відповідності товару «Сантана Ойл» таки надала документ від виробника, за яким департамент локомотивного господарства «Укрзалізниці» висловив доцільність використання батарей типу 4ТН-150G у кількості 3 одиниць на кожній регіональній залізниці, в тому числі львівській, з дотриманням гарантійних зобов’язань. Та оскільки «Львівська залізниця» проводила закупівлю на 7 одиниць товару, то це стало підставою для відхилення учасника. Також тендерний комітет виявив, що подані технічні умови не містять погодження залізниці.

ТОВ «Сантана Ойл» зі «статутником» у 100 грн зареєстрована у Києві, а її власником є Тетяна Панкеєва.

Власником ТОВ «Базіс ВК», зареєстрованого у Данаївцях (Хмельницька обл), яке стало переможцем, є адвокат Віталій Кобелянський. Крім цієї компанії він є співвласником адвокатської фірми «В.П.К.»  та директором ТОВ «Жнивар».

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі