Основний свідок у справі митника Борисова заявив про тиск та вимагає допит лише у режимі відеоконференції

На чергове засідання у справі т. в. о. заступника начальника Львівської митниці Юрія Борисова, якого обвинувачують в отриманні хабаря від своїх підлеглих, замість семи планованих свідків прийшов лише один. Всі свідки – це працівники Львівської митниці, які мали б дати пояснення про те, чи давали вони хабар Борисову і чи збирались хабарі з працівників митниці на регулярній основі.

Нагадаємо, йдеться про справу щодо регулярних зборів хабарів керівництвом митниці у своїх підлеглих за можливість працювати на митниці. Юрія Борисова затримали 19 січня 2017 року на отриманні хабара у $5 тис. від працівника цього управління Назара Клебана. Ця сума була лише частиною хабара на загальну суму $15 тис.

Спочатку Борисов був лише одним із обвинувачених у кримінальному провадженні щодо зборів хабарів на митниці, відкритого 14 червня 2016 року за заявою активіста ГО «Львівський автомайдан оновлений». Крім нього у справі фігурували інші керівники Львівської митниці Левко Прокіпчук, Володимир Шокало та Андрій Тодощук. На сьогодні він єдиний обвинувачуваний у цій справі.

Як з’ясував наш кореспондент, присутній на засіданні, двоє із свідків, пояснили свою відсутність тим, що їх адвокати беруть участь в інших засіданнях. Ще двоє – не надали жодних пояснень.

Основний свідок обвинувачення Назар Клебан, який за версією слідства, збирав кошти та передавав їх Борисову, вимагає допит в режимі відеоконференції, оскільки вважає, що в суді на нього буде здійснено тиск. Клебан також стверджує, що на нього вже вчиняли тиск.

В результаті в суді допитали лише митника Олега Шумельду, який, фактично, відмовився від своїх попередніх показів. Він заявив, що слідчий військової прокуратури чинив на нього тиск під час досудового розслідування і його змусили підписати протокол допиту з неправдивими показами.

Шумельда стверджує, що під час допиту в прокуратурі 19 січня він розповів, що $300, які він 18 січня передав Назарові Клебану, це гроші, які він позичив йому на особисті потреби, а не для того, щоб передати їх Борисову як хабар. Після того, як він підписав протокол допиту саме з такими показами, слідчий змусив його чекати під під кабінетом протягом двох годин, і згодом запропонував підписати протокол допиту з іншими показами, згідно з якими він передавав ці гроші для Борисова.

Другий протокол Шумелда підписав начебто під “психологічним” тиском слідчого. За словами Шумелди, слідчий погрожував йому проблемами на роботі, притягненням до кримінальної відповідальності, а сам Шумелда «хотів швидше піти додому, оскільки давно не спав і потребував відпочинку».

Шумельда також стверджує, що вже звертався щодо зміни своїх показів до керівника військової прокуратури Львівського гарнізону Владислава Савинця. Каже, що через два місяці після допиту він разом із адвокатом приніс Савенцю заяву, у якій розповів, що давав слідчому військової прокуратури різні покази, і правильними треба вважати ті, згідно з якими він позичав гроші Клебану на прохання останнього.

Савинець, за словами Шумельди, повернув йому цю заяву, але чому – цього він не пам’ятає. Також не пам’ятає, чи була ця заява зареєстрована його адвокатом у канцелярії військової прокуратури.

Замість свідків, які не з’явились на засідання, прокуратура попросила суд допитати  іншого свідка – понятого Лук’янченка, що був присутній під час обшуку у квартирі Назара Клебана. Завдяки йому стало відомо, що решту суму хабара у розмірі $10 тис, яку вилучили у квартирі Клебана, він тримав під матрацом дитячого ліжка в дитячій кімнаті.

До слова, суддя Стрельбицький своєю ухвалою задовольнив клопотання прокуратури про продовження строку відсторонення Борисова від посади до 8 січня 2018 р. Наступні засідання у справі відбудуться наприкінці листопада – на початку грудня цього року.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі