Суддю Цікала не притягнули до відповідальності за недекларування нового авто через зволікання поліції із складенням протоколу

Личаківський районний суд Львова закрив провадження у справі проти судді Господарського суду Львівської області Андрія Цікала, який не повідомив НАЗК про придбання нового авто вартістю 740 тис. грн. Про це стало відомо з тексту постанови суду, оприлюдненої у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Прокуратура просила у Личаківському районному суді визнати Андрія Цікала винним в адміністративному правопорушенні, пов’язаним з корупцією за ч. 2. ст. ст. 172-6 КУпАП  – неповідомленні Національного агентства з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані. Суддя Цікало 6 квітня цього року став власником автомобіля Mazda CX-5 2017 року випуску вартістю 740 тис. грн, але досі не повідомив НАЗК про суттєві зміни у своєму майновому стані.

Під час розгляду справи Цікало просив закрити провадження через відсутність складу правопорушення. Він стверджував, що сплатив лише перший внесок за авто у розмір 75 тис. грн (тобто суму, що є нижчою порогу для повідомлення НАЗК про суттєві зміни у майновому стані), а решту за нього сплатив банк. За словами Цікала, про придбання автомобіля в кредит він збирався поінформувати НАЗК у своїй щорічній декларації за 2017 рік. Натомість суттєві зміни у його майновому стані, на його думку, відбудуться лише після погашення кредиту, коли авто перестане бути предметом застави.

Суддя Мармаш ці аргументи Цікала відхилив, але побачив у матеріалах справи інші підстави для закриття провадження. У складеному у поліції протоколі про вчинення Цікалом адміністративного правопорушення дата його виявлення ідентична даті складення – 14 вересня 2017 року. Але усі відомості, на підставі яких був складений протокол, були отримані у квітні-травні цього року. 23 травня з Регіонального сервісного центру МВС у Львівській області на запит поліції надали необхідну інформацію та копії документів, що стали підставою для реєстрації Цікалом права власності на автомобіль.

Через це суддя Мармаш вирішив, що у поліції станом на 23 травня була «достатня інформація для висновку щодо вчинення особою адміністративного корупційного правопорушення», і тому датою виявлення правопорушення слід вважати 23 травня. При цьому суддя підрахував, що тримісячний строк для накладення адміністративного стягнення закінчився у серпні, і закрив провадження у справі.

До слова, суддя Цікало купує дороге майно у кредит не вперше. У своїй електронній декларації за 2016 рік суддя вказав, що з жовтня 2014 року є власником земельної ділянки та будинку у Винниках біля Львова, вартістю, відповідно, 453 тис. грн і 520 тис. грн. Будинок був придбаний, очевидно, у кредит на суму 520 тис. грн, який Цікало отримав того ж місяця у «ВіЕс Банку». У 2016 році суддя сплатив за цим кредитом трохи більше 131 тис. грн, а заробив – трохи більше 269 тис. грн, тобто майже половину свого доходу він витратив на погашення кредиту. Його дружина не працює, грошові активи суддя не декларував.

 

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі