Суд звільнив від відповідальності підрядника, який завдав «Львівській залізниці» понад 7 млн грн шкоди

Галицький районний суд звільнив від покарання за заподіяну «Львівській залізниці» шкоду у 7,3 млн грн киянина Володимира Приходька, що ще у 2004 році отримав від залізничників гроші за ненадані послуги з допомоги в оформленні державних актів на право постійного користування земельними ділянками.

Про це «НГ. Львів» стало відомо з тексту вироку, оприлюдненого у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

20 жовтня суд визнав директора та співзасновника ТОВ «Науково-технічний центр «ЕСКО» Володимира Приходька винним у службовому підробленні, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 366 ККУ), та зловживанні своїми повноваженнями, як службової особи юридичної особи приватного права, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 364-1 ККУ). За обидва злочини суд призначив Приходьку покарання – два роки позбавлення волі, але звільнив його від нього через закінчення строків давності.

Приходьку інкримінували те, що він заподіяв «Львівській залізниці» шкоду на майже 7,3 млн грн. У листопаді 2003 року він, як директор ТОВ «НТЦ «ЕСКО»», уклав із «Львівською залізницею» договір на проектно-вишукувальні роботи із встановлення меж смуг відведення та земельних ділянок під залізничним станціями. Крім того, фірма Приходька мала оформити й передати залізничникам державні акти на право постійного користування цими ділянками, створити електронний архів для інвентаризації земель залізниці.

Договір уклали на суму 14,5 млн грн (на той час трохи менше $3 млн). Виконати свої обов’язки фірма Приходька мала до кінця 2004 року. Проте, вже 1 червня 2004 року він підробив акт виконаних робіт, на підставі якого отримав згодом різними траншами, зокрема, і за невиконані ще роботи майже 7,3 млн грн.

Слідчі встановили, що на момент складання акту жодні роботи не були закінчені, а договір виключав можливість авансової оплати послуг підрядника. Державні акти на право постійного користування ділянками «НТЦ «ЕСКО»» передавало «Львівській залізниці» згодом у 2004-2007 рр., але на деякі ділянки вони так і не були оформлені.

На суді своєї вини Приходько не визнав, а присутнім пояснив, що його фірма виконала значний обсяг роботи, але через брак фінансування з боку «Львівської залізниці» виконання робіт зупиняли кілька разів. Натомість, державні акти на землю «Львівська залізниця» мала отримувати самостійно, оскільки у його фірми не було для цього достатніх повноважень.

У лютому 2012 році за позовом львівського міжрайонного транспортного прокурора Господарський суд Києва вирішив стягнути з «НТЦ «ЕСКО» ці 7,3 млн грн на користь «Львівської залізниці», оскільки ці гроші, як встановив суд, були перераховані безпідставно, зокрема й через те, що в акті виконаних робіт були відсутні дані, передбачені договором.

До слова, кілька попередніх спроб прокуратури і «Львівської залізниці» відсудити в «НТЦ «ЕСКО» гроші були безуспішними. У 2008 році «Львівська залізниця» намагалася стягнути 4,3 млн грн за невиконані роботи, що були вписані до акту від 1 червня 2004 р., але Господарський суд Києва задовольнив лише зустрічний позов «НТЦ «ЕСКО»» про стягнення боргу у 3,6 млн грн.

Чи вдалося стягнути виконавчій службі з ТОВ «НТЦ «ЕСКО»» 7,3 млн грн – невідомо, але в автоматизованій системі виконавчих проваджень вказано, що провадження, відкрите у липні 2016 року, у якому боржником є фірма Приходька, а стягувачем – «Укрзалізниця», значиться як завершене.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі