Родичі податківця з Яворова конвертували в готівку мільйони гривень через підставні ФОПи

Ігор Процик з Яворівського відділення Городоцької ОДПІ організував схему з ухилення від сплати податків, до якої залучив своїх родичів, зареєстрованих як фізичних осіб-підприємців. Це стверджують слідчі прокуратури Львівської області.

Як стало відомо з  ухвали Галицького районного суду Львова, розміщеної у Єдиному державному реєстрі судових рішень, слідчі Львівської обласної прокуратури підозрюють, що Ігор Процик, завідувач сектору доходів і зборів з фізичних осіб Яворівського відділення Городоцької ОДПІ, зловживаючи своїм службовим становищем «організував та забезпечив діяльність протиправної схеми ухилення від сплати податків суб’єктами господарювання». До цієї схеми він залучив «не менше 5 осіб з близького оточення, в тому числі осіб, з якими він перебуває в родинних стосунках».

Учасники схеми, зокрема, і його родичі, реєструвалися фізичними особами-підприємцями та обирали спрощену систему оподаткування. На свої банківські рахунки вони отримували гроші у розмірі до 1,5 млн грн (поріг для другої групи спрощенців – «НГ.Львів») протягом календарного року від ТОВ «Агродерев» за «нібито поставлені» лісоматеріали, після чого гроші знімали через банкомати невідомі слідству особи.

Відомо, що Ігор Процик залучив до цієї схеми батьків своєї дружини, свого брата, братову дружину, а також її брата. За даними ЄДР, усі вони реєструвалися підприємцями у 2015-2016 рр., і серед видів діяльності мали «оптову торгівлю» деревиною». Усі ФОПи, за винятком його брата, вже припинили діяльність.

Кримінальне провадження, у якому розслідують діяльність Ігоря Процика, відкрили у лютому цього року. Попередня кваліфікація – зловживання службовим становищем з тяжкими наслідками (ч. 2. ст. 364 КК).

Цікаво, що родичі податківця є лише частиною схеми ухилення від сплати податків ТОВ «Агродерев», яку з вересня поточного року розслідує управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Львівській області. Підставою стали матеріали отримані з УСБУ Львівської області, в яких йдеться, що службові особи ТОВ «Агродерев» протягом 2016-2017 років уклали низку договорів щодо постачання лісоматеріалів, які «фактично не поставляли, а документи щодо формальної передачі товару складали з метою імітації проведення господарських операцій та ухилення від оподаткування».

ТОВ «Агродерев» перерахувало за лісоматеріали фізичним особам – підприємцям близько 35 млн грн, які віднесли до складу валових витрат підприємства. У такий спосіб ТОВ «Агродерев», на думку слідства, ухилилося від сплати податку на прибуток на 6,3 млн грн.

Серед 25 підприємців, які отримали ці 35 млн грн і надавали ТОВ «Агродерев» підроблені, на думку слідства, документи про постачання лісоматеріалів, є й п’ятеро згаданих вже осіб з близького оточення Ігоря Процика.

Засновниками ТОВ «Агродерев» з Рави-Руської є кіпрська компанія VNM WOOD COMPANY LIMITED, а також, з незначними частками, Володимир Кобрин із села Забір’я Жовківського району і львів’янин Володимир Тетюк.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі