Куйбіда – не біда

Екс-мер Львова Василь Куйбіда, який декларує лише одну квартиру у Києві виявився власником низки елітної нерухомості

У серпні 2016 року Василь Куйбіда став  президентом Національної академії держуправління. Це така собі «вишенька на торті» в кар’єрі 59-річного політика.

Василь Куйбіда ніколи не займався бізнесом. Його улюбленою справою була політика і … нерухомість. Його найближчій родині, де всі є чиновниками та не надто відомими юристами, належить низка об’єктів нерухомого майна у Львові, Києві та околицях цих міст.

Єдине нерухоме майно, яке офіційно декларує Василь Куйбіда та його дружина Ірина Кожушок – це квартира у Києві на вулиці Воровського. Це двокімнатне помешкання площею 126 кв. м, яке Куйбіда придбав у 2012 році. При цьому родина приховує інформацію про наявність, наприклад, недобудованого маєтку під Києвом.

Дружина Василя Куйбіди орендує земельну ділянку площею 0,15 га в селі Рожівка (Броварський район, Київська область). Орендує у сільської ради з грудня 2015 року. На даний момент на цій ділянці вже збудовано великий будинок.

 

Він ще не зданий в експлуатацію. Але Ірина Кожушок є членом кооперативу «Лісове озеро», на території якого і розташовано ділянку та ведеться будівництво.

Будинок на ділянці, яку орендує Ірина Кожушок

Згідно з рішенням Національного агентства України з питань запобігання корупції недобудовані об’єкти та оренда земельних ділянок підлягає обов’язковому декларуванню. Тобто Василь Куйбіда був зобов’язаний показати в своїй декларації наявність ділянки, що орендує його дружина. Щодо недобудованого будинку, радше за все, він вже оформлений на інших осіб. Адже президент Академії держуправління не реєструє на себе нерухомість.

Наприклад, великий маєток в Брюховичах під Львовом належить його тещі – 87-річній Агнессі Кожушок. Це два будинки на вулиці Смолистій, обнесені спільним парканом на двох земельних ділянках загальною площею 0,5 га.

Один з них має площу 778 кв м, інший – 350 кв. м. Всім цим простором одноосібно володіє теща Василя Куйбіди. Їй також належать і земельні ділянки під нерухомістю. Менший будинок та земельні ділянки вона отримала в подарунок у 2012 та 2013 роках. А от будинок на понад 700 «квадратів» відразу був оформлений на неї. Його вартість невідома, а от менший, згідно з держреєстром нерухомості, оцінено у 1,31 млн грн, що на момент реєстрації становило 163,3 тис. доларів.

Маєток в Брюховичах 87-річної тещі Василя Куйбіди Агнесси Кожушок

Цікаво, що договори-дарування оформляла онука Агнесси Кожошок – Христина Куйбіда-Кришкевич, яка працює нотаріусом у Львові.

Свого часу Агнесса Кожушок володіла також 7-кімнатним будинком на вулиці Гіпсовій у Львові, площею 286 кв. м, який вона набула у власність у 2005 році на підставі рішення Франківської райадміністрації. На момент реєстрації майна, будинок був оцінений у 215,7 тис. гривень, що становило на той час 43,2 тис. доларів США. У лютому 2017 року вона подарувала будинок синові Василя Куйбіди Степанові Куйбіді.

24-річний Степан Куйбіда, працює у департаменті економічної політики Львівської облдержадміністрації на посаді головного спеціаліста відділу підприємництва та промислової політики. Окрім будинку, згідно з його декларацією, з майна у нього є лише автомобіль  Ford  Focus 2015 р.в. Куйбіда-молодший також є помічником заступника голови Льввіської облрада Володимира Гірняка. Крім того, Степан Куйбіда є керівником та засновником «Клубу спортивного карате «Юніон», який позиціонує себе як один з найсильніших спортивних клубів із значними досягненнями.

Будинок на вул. Гіпсовій, 29, що належить 24-річному синові Василя Куйбіди

Низкою нерухомості володіє також і перша дружина Василя Куйбіди Лариса (Леся) Куйбіда. З 2008 року вона зареєстрована приватним підприємцем з основним видом діяльності «надання в оренду нерухомого майна».

Лариса Куйбіда володіє низкою нерухомості у Львові, наприклад, квартирою площею 107 кв. м на вул. Конотопський, яку вона придбала у 2010 році за 74 тис. доларів. А також нежитловим  приміщенням на вулиці Єфремова, 77, де веде свою професійну діяльність нотаріус Христина Куйбіда-Кришкевич. Це приміщення вона набула у 2009 році в результаті рішення постійного діючого Третейського суду при юридичній корпорації «Принцип» (Київ).

До речі, свого часу донька Василя Куйбіди та його перша дружина були прописані за однією адресою на вулиці Погулянка.

Прінтскрін із бази nomer.org

На даний час Христина Куйбіда-Кришкевич володіє батьківською квартирою у спальному районі Львова на вулиці Петра Панча. Це помешкання площею 48 кв. м вона отримала в подарунок за договором від 2001 року. На той час їй було 20 років. Крім того, вона є власницею ділянки площею 0,12 га у Яворівському районі.

У 1998 році Василь Куйбіда в інтерв’ю газеті «День» розповідав, що квартира на Панча, це його перше власне помешкання. За його словами, він мешкав в ній протягом перебування на посаді міського голови Львова. У всякому випадку, завжди голосував на дільниці саме цього району.

Ця ж адреса досі є офіційною і для приватного підприємця Лариси Куйбіди. За даними ЄДР, вона зареєстрована саме на вулиці Петра Панча.

Проте подейкували, що міський голова Куйбіда, насправді жив не в спальному районі міста. Йому приписували помешкання в престижному районі Львова, на вулиці Чупринки. Саме тут була прописана його теща, вже згадана вище, Агнеса Кожушок та тесть Андрій Кожушок.

Прінтскрін із бази nomer.org

На сьогодні квартира за цією адресою належить інспектору Львівської митниці Дмитрові Чаусу, якому її подарували у 2008 році.

В квартирі, яка офіційно належить третім особам, свого часу був прописаний і сам Василь Куйбіда. У 2010 році у повідомленнях Львівської ОВК про результати виборів до Львівської облради зазначено, що Василь Куйбіда живе в місті Києві на вул. Щекавицький. Ця адреса більше ніколи не з’являлась в його офіційних документах, а з 2015 року помешкання офіційно належить непублічній особі Тетяні Терентьєвій.

Молодший брат Василя Куйбіди Микола Куйбіда також має пристрасть до нерухомості та дорогих автомобілів. Сьогодні він пенсіонер, а раніше завжди був чиновником середньої руки. Працював в Антимонопольному комітеті, заступником начальника управління соціального захисту у Львівській ОДА, спеціалістом Рахункової палати, був помічником народних депутатів тощо. А з 2011 року працював на різних посадах у Верховній Раді.

Його дружина Любов Блащук працює у Львівській ОДА головним спеціалістом з персоналу управління фізичної культури та спорту.

На двох подружжя декларує квартиру у Львові, дві земельні ділянки у селі Лужки (Івано-Франківська область), ділянку та будинок у місті Болехів (Івано-Франківська область).

Крім того, Микола Куйбіда має у власності два автобілі Range Rover (2007 та 2014 р.в) та Mercedes-Benz CL 500 (2007 р.в.). А його дружина володіє автомобілем Mercedes-Benz  Е 250 CDI (2012 р.в.). Цікаво, що обидва Range Rover Куйбіда придбав у жовтні 2014 року, з різницею у кілька днів. А його Mercedes – надбання 2015 року.

Дохід подружжя за минулий 2016 рік склав 296,78 тис. грн. З цих коштів 145,71 тис. грн, тобто більш ніж половина, – це проценти від банківських вкладів, сума яких складає майже 800 тис. грн.

***

На відміну від молодшого брата, Василь Куйбіда, президент Національної академії держуправління не зберігає гроші в банках. Ні він , ні його дружина не мають вкладів. Він має лише 10 тис. доларів готівкою.

Згідно з е-декларацією, у 2016 році Василь Куйбіда заробив 269,9 тис. грн, тобто приблизно 22,5 тис. грн на місяць. Його дружина інформації про заробітки не надала.

За 10 років перебування на посаді мера Львова Василь Куйбіда статків також не заробив. Згідно з відповіддю Львівської міської ради на запит про зарплата мера міста в період з 1994 по 2002 рік становила 75,52 тис. грн. З цієї суми, до введення гривні у вересні 1996 року, на посаді міського голови Куйбіда заробив 672,1 млн купонокарбованців, тобто 6,72 тис грн.

З врахуванням змін валютного курсу за 8 років посаді мера Львова Василь Куйбіда заробив приблизно 20 тис. доларів.

Як народний депутат України Василь Куйбіда офіційно не заробив значної суми – загалом він був депутатом трохи більше року, з травня 2006 по червень 2007 року. В цей період зарплата нардепа становила 17,4 тис. грн. Відтак отримав він приблизно 262 тис. грн.

Ще 456,4 тис. грн – заробіток на посаді міністра регіонального розвитку та будівництва України за два роки перебування на посаді.

Це ключові посади та заробітки. Але так виглядає, що сума у 230-280 тис. грн – це стабільний заробіток Василя Куйбіди на рік, після того як він перестав бути міським головою. Таку суму він називав і в інтерв’ю «Громадському радіо» щодо декларації за 2013 рік. За останні 16 років Василь Куйбіда, якщо вірити його офіційним деклараціям, заробив приблизно 3,7-4,5 млн грн. Тобто приблизно 20 тис. грн на місяць.

Наталя Онисько

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі