Суд арештував майно екс-заступника керівника Буського лісгоспу у справі про експорт колод під виглядом дров

Слідчий суддя Галицького районного суду Львова 1 серпня наклав арешт на нерухоме майно, яке належить колишньому заступнику директора ДП «Буське лісове господарство» Роману Дудичу.

Згідно з ухвалою суду, розмір майнової шкоди, у завданні якої підозрюється Дудич, становить понад 1,8 млн грн. Арешт наклали на його будинок (243,3 кв. м) та земельну ділянку (513 кв. м) в Ходорові, а також гараж (24,7 кв. м) у Львові.

В електронній декларації Романа Дудича за 2016 рік, яку він подав перед звільненням, вказано, що його дружина Любов Дудич володіє ще одним будинком і нежитловим приміщенням у Миколаєві та кількома ділянками. Його заробітна плата в 2016 році становила загалом майже 232 тис. грн.

Арешт наклали у рамках кримінального провадження №42016140000000143 від 8 серпня 2016 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.191 (привласнення, розтрата майна), ч.ч.1, 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) та ч.1 ст. 366 ККУ (службове підроблення).

Згідно із ухвалами в судовому реєстрі, досудове розслідування було розпочато за фактом можливого здійснення незаконного експорту деревини круглої необробленої під видом паливних дров. У незаконній діяльності підозрюють десять лісгоспів області та два дочірні підприємства «Галсільлісу».  Вагони з лісопродукцією були арештовані судом ще у грудні 2016 року.

Водночас, цьогоріч Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області розглядав справу про адміністративне порушення Романа Дудича, а саме про порушення митних правил. Так, він підписав інвойси на паливну деревину, яку переміщували у вагонах за кордон від Буського лісгоспу на ім’я одержувача «Interspan Kft» (Угорщина) для покупця «Multikemia Kereskedelmi Kft» (Угорщина). Під час зважування вантажу на станції Батьово (Закарпатська область) було виявлено, що вага товару суттєво відрізняється від вказаних даних у митній декларації та пакувальних листах.

Також угорська фірма «Interspan Kft» повідомила митниці про те, що вона з вказаним лісгоспом немає ніяких контрактних відношень.

У червні цього року суд закрив провадження у справі відносно Романа Дудича через відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення. Представник лісгоспу повідомив в суді, що Дудич не здійснював декларування вантажу, підписи в інвойсах на вантаж, у яких згадується його прізвище, підписані головним інженером лісгоспу, який є одним із уповноважених на роботу з митницею. Окрім того, прокотол про адмінпорушення від 20 грудня 2016 року склали без присутності Дудича та не вручили йому у встановлений законом строк, а сам Дідич на період направлення протоколу вже не працював в лісгоспі. Щодо зміни ваги деревини, то «на момент зважування лісоматеріали перебували у відкритих вагонах, під відкритим небом понад 30 днів, а тому зміна ваги є абсолютно природною».

У липні цього року апеляційний суд залишив цю постанову в силі.

У Буському лісгоспі «НГ. Львів» повідомили, що Роман Дудич не працює там з 9 березня. Спочатку він був керівником лісгоспу, а потім заступником. Причому в ЄДР він досі вказаний керівником.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі