Суддя зняв арешт з частини майна бізнесмена, фірмі якого львівський НДІ удвічі переплатив за товар

Слідчий суддя Сихівського районного суду Львова зняв арешт на комп’ютерну техніку Юрія Вегери, якому інкримінують нанесення збитків державному НДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок на понад 300 тис. грн. Про це свідчить ухвала судді Назарія Дулебка від 31 січня 2017 року.

У ході досудового розслідування встановлено, що у період з червня 2013 по грудень 2015 року на державному НДКІ ветеринарних препаратів та кормових добавок відбулась подвійна оплата та завищення вартості будівництва котельні по вулиці Донецькій, 11 у Львові, підряд щодо якої реалізовували фірми Юрія Вегери.

Як встановило слідство, ТОВ «Юнам-монтаж» виконало робіт на загальну суму 907,5 тис. грн, з яких 830,7 тис. грн вартість обладнання.

Це обладнання в переддень нового року, 31 грудня 2012 року, «Юнам-монтаж» придбало у ТОВ «Новий перехід» за 778 тис. грн. Те ж купило його у ТОВ «Віссманн» за 304,9 тис. грн. В результаті посередницьких операцій, стверджує слідство, держпідприємство отримало збитків на понад 300 тис. грн.

Також слідством зафіксоване завищення вартості робіт по влаштуванню котельні на 65 тис. грн, які проводило ТОВ «Новий перехід» (на момент виконання робіт фірму контролював Вегера).

Арешт на низку майна пов’язаних фірм наклали згідно з ухвалою судді від 23 серпня 2016 року. У вересні Вегера безуспішно намагався скасувати її в апеляційному порядку. Опісля адвокат Вегери звернувся з клопотанням зняти арешт з п’яти системних блоків та одного ноутбуку, а також готівки у розмірі 46 тис. грн.

Як пояснив адвокат, дане майно не має відношення до кримінального провадження щодо фіктивного підприємництва. Щодо готівки, то 39 тис. грн є особистими заощадженнями його підзахисного, ще 7 тис. грн – зняв з рахунків ТОВ «Стала Енергія».

Суддя не дозволив зняти арешт з готівки, однак скасував арешт майна, оскільки комп’ютерно-технічну експертизу вже провели, і це не зашкодить подальшим слідчим діям.

Додамо, Вегера був помічником депутата Львівської міської ради від «Нашої України» Володимира Мармура (2006-2010 роки). Сьогодні напряму чи опосередковано контролює: ТОВ «Бориславська оселя»(м. Борислав), ТОВ «Юнам-Сервіс» (м. Пустомити), ТОВ «Галицька брама» (с. Грушів Яворівського району), ТОВ «Юнам» (с. Зимна вода Пустомитівського району), ТОВ «Геотермальна енергія України» (Львів), ТОВ «Стала енергія» (с. Зимна вода Пустомитівського району), ТОВ «Галатея» (Львів).

З Вісника державних закупівель відомо, що фірма Вегери ТОВ «Юнам-сервіс» у 2012-2013 роках отримала ряд замовлень у «Львівтрансгазу» на загальну суму 615 тис. грн. На усіх тендерах фірма Вегери конкурувала з підприємцем Ігорем Рачинським, який з 2011 по 2013 роки також був керівником одного зі згадуваних вище підприємств Вегери – ТОВ «Новий перехід».

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі