АМКУ скасував скандальну закупівлю програми електронного документообігу чиновниками ЛОДА

Постійно діюча адміністративна колегія АМКУ 30 вересня зобов’язала Львівську облдержадміністрацію відмінити переговорну процедуру закупівлі безлімітної ліцензії в рамках розширення системи електронного документобігу за 1,3 млн грн у ТОВ «Айкюжн ІТ». Про це «НГ. Львів» повідомила компанія, що оскаржувала закупівлю, «Транслінк консалтинг».

Як повідомляли «НГ. Львів», ЛОДА опублікувала оголошення про закупівлю ліцензії в системі публічних закупівель Prozorro. В обгрунтуванні закупівлі було вказано, що  2015 році, за результатами вивчення ринку, аналізу різноманітних комерційних пропозицій та оцінки презентацій програмних рішень було вибрано компанію «Айкюжн ІТ» для впровадження системи електронного документообігу в ЛОДА на базі програмного продукту «Megapolis.DocNet». «За результатами проекту було проведено аналіз всіх процесів діловодства та впроваджено вказаний програмний продукт на основних робочих місцях відповідальних за роботу з документами», – сказано в документі.

Як з’ясували «НГ. Львів», основні робочі місця – це приблизно десять комп’ютерів. У 2015 році, згідно з даними порталу Є-Data, Департамент інформаційних технологій та господарського обслуговування облдержадміністрації перерахував фірмі «Айкюжн ІТ» 199,8 тис. грн. Закон про закупівлі дозволяє купувати товари без тендеру на суму до 200 тис. грн.

ЛОДА мотивувало закупівлю на 1,3 млн грн без торгів тим, що «залучення іншого виконавця чи зміна програмного продукту призведе до додаткових витрат на обстеження процесів діловодства та повторного впровадження програмних рішень на вже автоматизованих робочих місцях».

З призначення платежу на порталі Є-Data відомо, що договір в ЛОДА з ТОВ «Айкюжн ІТ» підписали 16 листопада 2015-го. Фірму було зареєстровано – 23 вересня того ж року. Власниками є киянин Олександр Смірнов (2,5%) та  кіпрська компанія «Сорочан Холдінгз Лімітед» (97,5%).

За даними Служби зовнішньої розвідки України, «Сорочан Холдінгз Лімітед» не веде комерційної діяльності на Кіпрі, не є членом Торгово-промислової палати Кіпру та Кіпрсько-української бізнес асоціації при ТПП Кіпру, її акції не котуються на Кіпрській фондовій біржі, а також не входить до переліку інвестиційних компаній Комісії з цінних паперів та фондового ринку Кіпру.

Інший учасник ринку, «Транслінк консалтинг», звернувся зі скаргою до АМКУ, стверджуючи, що програмне забезпечення не було встановлене на жодному комп’ютері в облдержадміністрації.

Розгляд скарги відбувся 30 вересня, АМКУ її задовольнив. Рішення наразі не опубліковане на сайті відомства та Prozorro.

Детальніше про усі деталі закупівлі читайте у нашому матеріалі «Велика електронна хитрість».

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі