Суд змусив фірму дружини екс-голови ЛОДА Юрія Турянського платити за оренду землі у Жидачеві

Львівський апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу Жидачівської міської ради та визнав договір оренди землі між радою та ТОВ «Індустріальний бізнес-парк» укладеним. Відтак, підприємство буде змушено платити за землю, якою по факту користується з 2013 року. Про це свідчить постанова суду від 30 травня 2016 року.

Як раніше повідомляли «НГ.Львів», фірма протягом трьох років без договору оренди землі користувалась земельною ділянкою у Жидачеві площею понад 2,1 га, де розміщена її нежитлова будівля на 677 кв.м. .

Мова про земельну ділянку комунальної власності площею 2,1138 га. Найменша частина цієї землі (0,0863 га) перебуває під будівлями, решту території займають газон (0,5625 га) та площадка (1,465 га).

У грудні 2015 року Жидачівська міськрада звернулася до місцевого госпсуду і просила визнати договір оренди землі від жовтня 2015 року укладеним, оскільки відповідач безпідставно ухиляється від укладення договору.

Своєю чергою, «Індустріальний бізнес-парк» доводило, що не зверталося до Жидачівської міськради зі заявою про надання у користування спірної земельної ділянки, а лише клопотало про надання дозволу на розроблення технічної документації зі землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки на місцевості.

Так, суд першої інстанції вирішив відмовити у задоволенні позову Жидачівської міськради, оскільки запропоновані позивачем умови договору базувались на нечинній нормативній грошовій оцінці землі. Суд пояснював, що рішення міської ради «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Жидачева» опубліковане у газеті «Новий час» із запізненням, 18 лютого 2016 року, а тому воно вступить у дію тільки 1 січня 2017 року.

Однак, як встановив Апеляційний господарський суд, рішення Жидачівської міськради було оприлюднено 24 червня 2015 року на офіційному сайті міської ради в мережі Інтернет, що не суперечить закону. Відтак, на момент вирішення спору у госпсуді першої інстанції позивач дотримав законодавчі приписи щодо офіційного оприлюднення рішення щодо затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста.

Таким чином, суд визнав помилковим висновок місцевого госпсуду і скасував його рішення, постановивши визнати договір оренди землі укладеним.

Згідно з договором, при нормативній грошовій оцінці землі 2,77 млн грн, розмір річної орендної плати становитиме 83,17 тис. грн., що становить  6,9 тис. грн/міс. Договір діятиме до 31 грудня 2025 року.

ТОВ «Індустріальний бізнес-парк» належить Оксані Саприці та Зоряну Михайляку.  Саприка є дружиною Юрія Турянського, колишнього голови Львівської облдержадміністрації, який відомий своїм вугільним «бізнесом».

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі