Суд зобов’язав львівську мерію заплатити 71 млн грн екс-нардепу Олегу Гуменюку

Київський апеляційний господарський суд зобов’язав Львівську міську раду виплатити ТОВ «Українські інвестиційні системи» 71 млн грн збитків, що їх підприємство зазнало через незбудований готель на вул. Федорова у центрі Львова. Про це 2 листопада повідомив Мейлах Шейхет, керівник благодійної організації «Єврейське відродження» на своїй сторінці в Facebook.

Як з’ясував ZAXID.NET, у львівській мерії про рішення київського суду не знали – попередньо юристи подавили клопотання про відтермінування апеляційної скарги через те, що юрист, який веде цю справу, зламав ногу і не міг бути в київському суді.

Постанову суду на даний момент міські юристи ще не отримали, тому від конкретних коментарів утримуються. Але, як розповів Віктор Малиняк, головний спеціаліст юридичного відділу управління комунального майна ЛМР, для них таке рішення стало несподіванкою. Тут були впевнені, що в апеляційній інстанції справу виграють.

«Суди попередніх інстанцій визнали недійсними спірні договори. Згідно з законодавством, у випадку договорів оренди, закон не має зворотної дії, тобто договори визнають недійсними на майбутнє. Але всі нарахування, які були здійснені до того, є чинними і не підлягають поверненню», – пояснив Малиняк.

Як повідомляли «Н.Г.Львів», суперечка довкола готелю на вул. Федорова ведеться вже майже 8 років. У 2007 році ТОВ «Українські інвестиційні системи» купило на аукціоні право оренди ділянки на 49 років за 19 млн грн. Планувалось, що готель в центрі міста збудують ще до 2012 року у рамках підготовки Львова до Євро-2012. Проте майже від моменту придбання фірма здебільшого судилась, а не будувала, оскільки низка єврейських організацій заявила про свої права на цю ділянку у самому серці середньомічного єврейського кварталу.

Наприклад, ухвалу міської ради про продаж ділянки на аукціоні оскаржило Об’єднання комітетів для Євреїв Колишнього Радянського Союзу та Представництва Американського об’єднання Комітетів для Євреїв Бувшого Радянського Союзу під керівництвом Мейлаха Шейхета. Справа перебувала в суді з 2012 року. У жовтні 2014 року суд визнав ухвалу недійсною. Крім того, Об’єднання комітетів Євреїв неодноразово зверталось до суду з вимогою визнати за ними право власності на дану ділянку, оскільки раніше тут було розташовано об’єкти нерухомості, що належали єврейській громаді, але цей суд вони програли.

У грудні 2014 року «Українські інвестиційні системи» звернулись до суду з позовом до Львівської міської ради та її структурних підрозділів про визнання договорів недійсними та відшкодування збитків у розмірі 197, 48 млн грн.

У травні 2015 року Господарський суд міста Києва задовольнив вимогу «Українських інвестиційних систем» і розірвав договір оренди з Львівською мерією. Але відхилив вимоги щодо повернення коштів, виплачених за результатами аукціону та стягнення інфляційних втрат й процентів.

Щодо повернення заплачених коштів, то суд встановив, що підприємство сплатило 18,78 млн грн за право оренди. Але попри розірвання угоди ці кошти не можуть бути витребувані, оскільки були сплачені на рахунок мерії та Львівської обласної держадміністрації «за наявності правової підстави, а тому не можуть бути витребувані як безпідставне збагачення».

Юристам підприємства також не вдалось довести спричинення місцевої владою збитків у розмірі 138,81 млн грн внаслідок неналежного виконання чиновниками договірних зобов’язань, відтак суд відмовив у стягненні інфляційних витрат та відсотків.

У травні київський Господарський суд своє рішення про відмову у стягнення збитків мотивував тим, що «позовні вимоги ТОВ «Українські інвестиційні системи» про стягнення збитків є необґрунтованими».

На підставі чого судді Київського апеляційного господарського суду тепер постановили стягнути збитки і в якому розмірі, міські юристи будуть знати лише після отримання повного тексту постанови. Вони також заявили про те, що будуть подавати касацію, для чого мають 20 днів після отримання тексту постанови.

Кінцевими бенефіціарними власниками ТОВ «Українські інвестиційні системи» (через низку підприємств) є Олег Гуменюк, колишній депутат Верховної Ради (2002-2012 рр.) від «Нашої України», та його мама Ганна Гуменюк, у минулому лікар-бактеріолог Хмельницької обласної СЕС.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі