- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - https://lviv.nashigroshi.org -

Компанії Коломойського не вдалося скасувати приватизацію “Західенерго” Ахметовим

30.10.2015 @ 09:00 в НОВИНИ

Суди першої та апеляційної інстанцій не задовольнили позов “Інвестиційної компанії “Бізнес-Інвест” щодо визнання недійсним договору купівлі-продажу понад 45% акцій “Західенерго”, який був укладений між DTEK Holdings Limited та Фондом держмайна України. Про це стало відомо з постанови [1]суду за 21 жовтня.

Як відомо, у січні 2012 року 45,103% ПАТ “Західенерго” продали DTEK Holdings Limited за 1 млрд 932,1 млн грн. DTEK Holdings Limited була єдиною компанією, яка подала заявку на конкурс.

ТОВ “Інвестиційна компанія “Бізнес-Інвест” стверджувало, що конкурс з продажу акцій ПАТ “Західенерго” відбувся з порушеннями. Компанія через виставлені додаткові умови не змогла взяти в ньому участі. “Під час проведення цього, так званого, конкурсу, ніякої конкуренції не було. Умови конкурсу були сформульовані таким чином, щоб єдиним учасником конкурсу могла стати компанія ДТЕК”, – зазначили в “Бізнес-Інвест”.

Представник компанії в суді також пояснив, що вони пропустили строк позовної давності і звернулись до суду із понад трирічним запізненням, оскільки не вірили в об’єктивність судового розгляду під час президентства Віктора Януковича.

Суд натомість вказав, що “Бізнес-Інвест” не надав жодного документа, який би свідчив про бажання компанії взяти участь в конкурсі, компанія ніколи не займалася передачею та постачанням електроенергії, а встановлення додаткових умов участі у конкурсі є правом органу приватизації.

Як повідомляли “Наші гроші [2]“, раніше “Бізнес-Інвест” був зареєстрований на низку кіпрських та віргінських компаній з групи “Приват” Ігоря Коломойського. Нині власниками, згідно з ЄДР, є 11 людей. які володіють рівними частками: Олексій Агафонов, Олег Баранов, Костянтин Барсук, Ігор Борисенко, Юлія Бурхан, Тетяна Гайворонська, Сергій Гребенюк, Анна Єсіпова, Ігор Карнаух, Ігор Скрябін та Андрій Хомутов. Імена деяких з цих людей фігурують в списку [3] керівників “прокладок”, через які “Приват” влітку 2014 року вивів $1,82 млрд.

Основний пакет акцій ПАТ “Західенерго” належить компаніям DTEK Holdings Limited (Кіпр, 45,1%) та DTEK Energy B.V. (Нідерланди, 27,1%) Ріната Ахметова. Держава контролює 25%.


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: https://lviv.nashigroshi.org

URL статті: https://lviv.nashigroshi.org/2015/10/30/kompaniji-kolomojskoho-ne-vdalosya-skasuvaty-pryvatyzatsiyu-zahidenerho-ahmetovym/

URLs in this post:

[1] постанови : http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/52615988

[2] Наші гроші: http://nashigroshi.org/2015/04/21/sud-vidmovyv-kolomojskomu-v-skasuvanni-pryvatyzatsiji-zakarpattyaoblenerho-lyudmy-lovochkina-cherez-zvolikannya/

[3] списку: http://nashigroshi.org/2015/02/05/prokladky-cherez-yaki-z-pryvatbanku-za-try-misyatsi-vyvely-18-milyarda/

Copyright © 2013-2020 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.