Волині знову не вдалось відстояти свій герб у виробників горілки

Господарський суд Івано-Франківської області не задовольнив позов Волинської обласної рада до ТОВ «Галичина-Табак» і тим самим дозволив підприємству і надалі продавати горілку з етикетками, де зображено герб Волині.

Це вже не перша спроба Волинської обласної ради відстояти символіку в суді, але знову невдала – лише 25 травня поточного року облрада програла позов у Господарському суді Львівської області. У Львові, чиновники облради подавали позов до львівської фірми НВП «Гетьман», яка виготовляє горілку з гербом Волині на замовлення івано-франківської фірми «Галичина-Табак».

Вони стверджували, що зображення герба використовується неправомірно. Адже згідно з рішенням ради, використання символіки області з комерційною метою можливе лише після отримання дозволу від обласної ради. Цього дозволу ні «Гетьман», ні «Галичина-Табак» не отримували. Натомість суд встановив, що виробники горілки цілком правомірно використовують етикетку з зображення герба Волині, оскільки мають свідоцтво та патент на дану етикетку.

Для позову в івано-франківському суді юристи обласної ради Волині не змінили аргументи, а лише відповідача. Цього разу вони подали позов безпосередньо до «Галичини-Табак», а вимогу припинити використання символіки області обґрунтували тим самим – неправомірне використання з комерційною метою без дозволу ради. Крім того, юристи ради посилались на порушення закону «Про захист від недобросовісної конкуренції».

Суд знову відмовив, через наявність у виробників всіх необхідних патентів та дозволів. А щодо закону про конкуренцію, то івано-франківські судді вважали за необхідне зазначити, що посилання чиновників на цей закон, є безпідставним, оскільки він застосовується до відносин, у яких беруть участь суб’єкти господарювання і якщо дії когось із них можуть мати негативний вплив на конкуренцію. Натомість Волинська обласна рада не є суб’єктом господарювання, відтак на неї не може поширюватись дія цього закону.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі