Бухгалтери “Буського лісгоспу” за рік витягли з каси держпідприємства понад 700 тисяч гривень

Жовківський районний суд Львівської області 5 червня виніс рішення у справі чотирьох бухгалтерів “Буського лісгоспу”, які, за версією обвинувачення, привласнили понад 700 тис. грн цього держпідприємства.

Згідно з вироком суду, з вересня 2012 року по серпень 2013-го головний бухгалтер у змові з іншими бухгалтерами лісгоспу, просили завідувача центрального складу і головного спеціаліста з охорони праці розписуватись у видаткових касових ордерах на видачу готівки з каси лісгоспу нібито для уникнення “понадліміту” (діяв ліміт залишку в касі 2 тис. грн).

Ці гроші, запевняли бухгалтери, на наступний же день будуть оприбутковані та повернуті назад в касу лісгоспу. Таким чином видано було понад 1,3 млн грн, утім у касу повернули лише 658,5 тис. грн.

За версією обвинувачення, аби приховати зникнення решти (704,2 тис. грн) одна із бухгалтерів без первинних документів внесла недостовірні дані в журнал-ордер про нібито використання цих грошей на запасні частини. Другий бухгалтер внесла дані в журнал, що ці запчастини було отримано, а потім списали їх на виробництво.

Працівники, на чиї імена виписували ордери на видачу грошей, стверджували, що коштів не отримували, лише підписували документи. Допомогти лісгоспу таким чином їх особисто переконунав директор.

“Приблизно три рази відмовився підписувати видаткові касові ордери. У цих випадках головний бухгалтер ходила жалілася на нього директорові, після чого він викликав його до себе і переконував у необхідності підписання видаткових касових ордерів. А саме висловлював йому в претензію, питаючи, чи йому тяжко підписати ці ордера? Гроші ж завтра будуть повернуті в касу. Директор переконував його своїм авторитетом”, – написано у вироку.

Головний бухгалтер своєї вини не визнала, вона стверджувала, що кошти не зникли. Водночас, де відповідні документи на підтвердження використання коштів, пояснити не змогла. Інші бухгалтери вину визначили частково, що справді через встановлений ліміт змушені були видавати і повертати гроші в касу. Однак жодних коштів не привласнювали і ніякої змови не було.

Судді їм не повірили. Головному бухгалтеру суд призначив 8 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. Троє інших бухгалтерів отримали по 2 роки умовно.

Окрім того, з усіх підсудних суд вирішив солідарно стягнути 704,2 тис. грн на користь ДП “Буське лісове господарство”.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі