Мерія отримала шанс стягнути 120 тис. грн неустойки з «Краківського ринку»

Вищий господарський суд задовольнив касаційну скаргу Львівської міської ради у судовому спорі з ТОВ «Краківський ринок»  щодо оплати оренди приміщення на вул. Раппопорта, 6  (3-я міська клінічна лікарня) і направив  на новий апеляційний розгляд. Йдеться про 119,4 тис. грн.

До господарського суду юристи мерії звернулись ще в квітні 2014 року з позовом до ТОВ «Краківський ринок» про стягнення неустойки в розмірі 119,4 тис. грн через порушення підприємством умов договору оренди приміщення.  Чиновники програли в суді першої інстанції, апеляційний позовну заяву залишив без розгляду. А 21 січня 2015 року Вищий госпсуд направив справу на новий апеляційний розгляд.

Раніше це приміщення на Раппопорта, 6  вже ставало предметом судової суперечки між «Краківським ринком» та міською радою – підприємство намагалось отримати 77% власності приміщення.  Ще у 2001 році ТОВ «Краківський ринок» взяло в оренду на 10 років будівлю колишнього гінекологічного відділення лікарні площею 962,1 кв. м. Приміщення брали в оренду для організації там складів. У договорі було прописано, що орендар має зробити капітальний ремонт. На час ремонту фірма платила лише 1 гривню орендної плати. Загалом орендна плата була встановлена в розмірі 2779,15 грн в місяць (2,89 грн за 1 кв. м).

Товариство відремонтувало орендовану будівлю за понад 510,3 тис. грн. У 2003 році «Краківський ринок» віддав частину приміщення (221,8 кв. м) в суборенду Почесному консульству Республіки Казахстан у м. Львові під консульські приміщення (почесним консулом тоді був Володимир Кожан, керівник підприємства).

У 2012 році товариство звернулося до суду, оскільки воно здійснило невід’ємні поліпшення орендованого майна, а відтак, має право на визнання права власності на 77% приміщення. Суд першої інстанції задовольнив позов ринку, оскільки відповідно до звіту БТІ частка замінених конструкцій – покращення речі, здійсненої «Краківський ринок», становить – 77% у загальній вартості спірної будівлі. І мовляв, це свідчить про створення нової речі. Прокурор успішно оскаржив це рішення суду першої інстанції. І не тільки тому, що не було створено нову річ, суду не подали доказів оплати 510,3 тис. грн за ремонт, але і через те, що «Краківський ринок» пропустив строк позовної давності. Однак Вищий господарський суд скасував постанову апеляційного суду і залишив у силі рішення першої інстанції. Влітку 2013-го року генпрокуратурі також відмовили у допуску цієї справи до розгляду Верховним Судом.

Власниками ТОВ «Краківський ринок» є десятеро людей. Найбільша частка належить родині директора ринку Володимира Кожана. У сумі їх доля складає 40,5%. З них 28,5% належить сину Юрію,  донці Оксані – 10% та дружині Руслані — 2%.  39,5% товариства належить  Наталії Щадило.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі