Стрийські орендарі-мисливці повернули собі 35 тис га мисливських угідь через “нововиявлені обставини”

Київський апеляційний суд повернув Стрийському міжрайонному товариству мисливців і рибалок «Лісівник» право оренди мисливських угідь загальною площею 35,5 га до 2023 року. Попри те, що у травні 2014 року Вищий господарський суд підтримав скаргу прокуратури Львівської області, та визнав незаконним надання оренди «Лісівнику».

Як повідомляли «Н.Г. Львів», ще у лютому 1997 року Львівська облрада надала товариству «Лісівник» мисливські угіддя загальною площею 44200 га у користування на 15 років, тобто до лютого 2012 року.

У 2005 році облрада зменшила розмір площі угідь до 29643 га. А у 2008-му – знову їх збільшила – до 35491 га – за рахунок угідь, які раніше перебували у користуванні ДП «Мисливське господарство «Стрий» (5848 га). Крім того, у 2012 році облрада продовжила термін дії договору до 2023 року.

З вимогою скасувати останні рішення облради до суду звернулася обласна прокуратура. І суди усіх трьох інстанцій її позов задовольнили. Адже, по-перше, облрада не припинила право користування лісгоспу на угіддя площею 5848 га.

І, по-друге, надання угідь, які раніше перебували у користуванні державного лісгоспу, могло відбутися виключно шляхом прийняття обрадою нового рішення, а не через внесення змін до договору.

Київський апеляційний суд переглянув рішення попередніх інстанцій за нововиявленими обставинами. Нововиявленою, виявилась копія рішення Львівської обласної ради №438 від 18 грудня 2017 року. Її суду надало Стрийське міжрайонне товариство мисливців і рибалок «Лісівник». У ньому зокрема йдеться: «у зв’язку з реорганізацією ДП «Мисливське господарство «Сколе», ДП «Мисливське господарство «Стрий» та ДП «Мисливське господарство «Яворівське» припинено право користування наданими їм мисливськими угіддями та виключено їх з переліку рішення обласної ради (додаток 3 до рішення обласної ради від 23.06.2005 № 380).

Відтак суд постановив, що посилання прокуратури на незаконність надання оренди є безпідставним.

Засновниками СМТМР «Лісівник» є Степан Василик, Ігор Вовчина та Іван Гомін. До 2008 року засновником цієї громадської організації було Львiвське обласне товариство мисливцiв i рибалок «Лісівник», засновниками якого до 2006 року, зокрема, був екс-заступник міністра екології Богдан Преснер, якого у 2010 році було засуджено за хабарництво. Втім, у 2013 році апеляційний суд скасував цей вирок, назвавши звинувачення прокуратура бездоказовими. Відзначимо, що протягом 1999-2005 років Преснер очолював Держуправління екоресурсів Львівської області.

СМТМР «Лісівник» зареєстроване за однією адресою зі Стрийським держлісгоспом.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі