- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - https://lviv.nashigroshi.org -

Фірма голови транспортного комітету ВР Дубневича через суд отримала монополію на «Укрзалізниці»

10.12.2014 @ 11:29 в ГРОШІ ВІД КОЛЕГ,НОВИНИ

«Корпорація КРТ», засновниками якої через АПП «Львівське» є народні депутати та львівські бізнесмени брати Дубневичі, через суд усунула свого єдиного конкурента із виготовлення запчастин для залізничних колій — компанію «АТ Механіка».

Як з’ясували журналісти телевізійного проекту «Наші гроші [1]», наприкінці вересня КРТ подала позов проти «Укрзалізниці» з вимогою позбавити «Механіку» технічних умов на виготовлення продукції. Цей  документ видається підприємствам після проходження відповідних експертиз. Без ТУ жодна компанія не має права виготовляти продукцію для «Укрзалізниці».

«Корпорація КРТ» звинуватила УЗ у неправомірному затвердженні техумов «Механіки», взявши за підставу бюрократичну формальність – нібито ТУ АТ «Механіка» не погоджені підрозділом «Укрзалізниці» ДП «Укрзалізничстандарт». Водночас представники УЗ назвали ці погодження необов’язковими.

Незважаючи на те, що навіть «Укрзалізниця» наголошує на абсурдності вимог «Корпорації КРТ», суд підтримав позивача. 30 жовтня Окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив [2] позов «Корпорації КРТ». На цю постанову ТОВ АТ «Механіка» подало [3] апеляційну скаргу, однак програло. Наразі компанія готує касаційну скаргу.

Відтак, КРТ перетворюється на монополіста, адже від 30 жовтня – це єдина компанія, що має право виготовляти скріплення для «Укрзалізниці». Фірма отримає монополію у надзвичайно привабливій сфері – лише на скріплення типу КПП у 2014 році «Укрзалізниця» витратила 160 млн грн.

Нагадаємо, тендери на постачання скріплень для колій мають довгу корупційну історію. Останній подібний тендер у серпні виграла [4] інша компанія підконтрольна Дубневичам – «Експозиція». Щодо даного тендеру на сайті Мінекономрозвитку з’явивися висновок із рекомендацією скасувати результати закупівлі. «Укрзалізничпостач» штучно зробив такі умови для того, щоб інші не приймали участь в закупівлі. Вони дочекалися останнього дня і в останній день внесли зміни: збільшили суму до 200 млн грн і змінили трішки предмет закупівлі», – розповів «Наші гроші» Святослав Пересунько, заступник директора департаменту із держзакупівель Мінекономрозвитку.

Висновок міністерства має рекомендаційний характер. Однак,  у справу вже втрутились і правоохоронці: в офісі фірми «Експозиція», «Корпорації КРТ»  та в офісі «Укрзалізничпостачу» представники СБУ виймають документи по результатах цього тендеру.


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: https://lviv.nashigroshi.org

URL статті: https://lviv.nashigroshi.org/2014/12/10/firma-holovy-transportnoho-komitetu-vr-dubnevycha-cherez-sud-otrymala-monopoliyu-na-ukrzaliznytsi/

URLs in this post:

[1] Наші гроші: https://www.youtube.com/watch?v=qsDjkHfz9Tw

[2] задовольнив: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/41187722

[3] подало: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/41544548

[4] виграла: http://lviv.nashigroshi.org/2014/09/01/dubnevychi-znovu-v-koliji/

Copyright © 2013-2020 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.