Суд дозволив киянам не купувати ще 70 тролейбусів ЛАЗу

Комунальне підприємство “Київпастранс” може не купувати 70 тролейбусів у ТОВ “Львівські автобусні заводи”. Про це свідчить постанова Київського апеляційного господарського суду від 10 липня 2014 року.

Згідно з судовими рішеннями, договір про купівлю “Київпастрансом” 77-ми тролейбусів моделі Е-301 було підписано ще у 2010 році. Сторони погодили наступний графік поставки транспорту: грудень 2010 року – 7 шт, січень 2011 року – 20 шт, лютий 2011 року – 40 шт, березень 2011 року – 10 шт.

Натомість у 2011 році “Київпастранс” звернувся до суду з позовом про розірвання договору, обґрунтовуючи свої вимоги відсутністю на рахунках бюджетних коштів цільового призначення.

“Львівські автобусні заводи” подали зустрічну позовну заяву про стягнення з “Київпастрансу” 143,7 тис. грн 3% річних та 561,3 тис. грн інфляційних втрат і про зобов’язання “Київпастрансу” виконати умови договору, а саме перерахувати попередню оплату сумі 9 млн 450 тис. грн та прийняти за актом приймання-передачі першу партії товару – сім тролейбусів.

Тоді суд зобов’язав “Киїпастранс” виконати умови договору шляхом перерахування попередньої оплати та прийняття сімох тролейбусів.

Щодо інших 70 тролейбусів, то суд першої інстанції став на бік автобусного заводу. Натомість під час розгляду апеляційної скарги, ситуація змінилася. На думку колегії суддів, у зв’язку з відсутністю на рахунках “Київпастрансу” бюджетних коштів цільового призначення, закінченням строку дії договору, позовні вимоги ЛАЗу є безпідставними та необґрунтованими.

Засновниками ТОВ «Львівські автобусні заводи» за даними Єдиного державного реєстру є: акціонерна корпорація «Мерибені енерджі корп» (Канада) – 24%, компанія «Артіваль лімітед» (Нова Зеландія) – 25%, корпорація «Євротрак Технолоджіс лімітед» (Канада) – 25%, приватна компанія “Сіті транспорт Констракшн Інвестмент ЛТД» (Великобританія) – 25% та Ігор Чуркін – 1%.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі