Суд знову змушує мерію розрахуватись з велотуристами через інфляцію і недовіру до чиновників

Львівський апеляційний господарський суд відхилив заяву Департаменту гуманітарної політики ЛМР з проханням про відтермінування виконання рішення суду про виплату заборгованості у розмірі 195 тис. грн ГО «Клуб вело туристів друзів природи «Рух». Юристи мерії просили відстрочку на 12 місяців, мотивуючи прохання відсутністю коштів у бюджеті.

Судова тяганина між велотуристами та мерію тягнеться вже щонайменше 2 роки.  Як повідомляли «Н.Г. Львів», мерія Львова не розрахувалась в повному обсязі  з громадською організацією за розробку технічного завдання з ознакування міста та створення фільму на CD. Клуб виступав партнером мерії в проекті «Створення туристично-інформаційної інфраструктури у Львові», що втілювався на 90% за кошти гранту Європейського Союзу (683 тис. євро) ще у 2010 році.

Проект здійснювався в чотири етапи і представники Клубу вимагають оплатити останню частину. З матеріалів судових справ випливає, що мерія була незадоволена якістю виконаних робіт і навіть намагалась через суд розірвати угоду. Проте, як стверджували на засіданнях представники ГО, чиновники не повідомляли їм про суть претензій, наприклад, акт про виконаних робіт щодо останнього етапу не підписали лише тому, що він не відповідав формі необхідного документообігу.

Справа дійшла до Вищого господарського суду, який у квітні 2013 року прийняв постанову на користь велотуристів. Але мерія звернулась до господарського суду з проханням про відтермінування погашення заборгованості до 1 жовтня 2013 року. А потім ще раз – до 12 травня 2014 року. Суд двічі дозволив відтермінування з огляду на «тяжке фінансове становище мерії» і процедурні питання щодо внесення змін до міського бюджету.

Крім того, у листопаді минулого року юристи мерії представили суду лист Департаменту гуманітарної політики ЛМР про те, що в міський бюджет на 2014 рік вже закладено кошти на погашення заборгованості перед громадською організацією, щоправда, у розмірі 144 тис 832 грн, де враховано лише суму основного боргу, але не сплату пені та судових зборів.

27 травня 2014 року Департамент знову поскаржився в суді на важке матеріальне становище та процедурні питання внесення заборгованості до бюджету. Проте, цього разу судді апеляційного суду відхилили прохання з огляду на інфляцію та недовіру до чиновників. «Зважаючи на інфляційні процеси в країні впродовж 2010-2014 рр. [невиплата заборгованості] може призвести до негативних наслідків для стягувача».  Крім того, на думку суддів, мерія не змогла обґрунтувати винятковості обставин, що ускладнюють чи роблять неможливим виплату заборгованості. Щобільш, судом встановлено, що чиновники не вживали і не вживають реальних заходів щодо виконання рішення суду.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі