- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - https://lviv.nashigroshi.org -

Ділянку біля церкви Юра не мали права віддавати в оренду без аукціону

20.06.2013 @ 13:31 в ГРОШІ ВІД КОЛЕГ,НОВИНИ

ТОВ “Розвиток нерухомості” викупив у Собору св. Юра будівлі за адресою вулиця Озаркевича, 4. Натомість депутати Львівської міськради виділили земельну ділянку товариству в оренду за адресою вулиця Озаркевича, 4а. Згідно з українським законодавством, якщо земля вільна від об’єктів нерухомості, то її дозволено передавати в оренду лише через аукціон. Про це пише Уляна Депутович у газеті “Ратуша” [1].

Як відомо, “Розвиток нерухомості” викупило у церкви приміщення котельні, гаражу та старої амбулаторії на Озаркевича, 4. Там планують будівництва житлового та офісного комплексу. Як повідомляли “Наші гроші. Львів” [2], у травні суд зобов’язав Львівську міську раду внести на розгляд чергової сесії питання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення ТОВ “Розвиток нерухомості” земельної ділянки площею 0,45 га на вул. Озаркевича, 4-а у м. Львові в оренду терміном на 10 років. Депутати проголосували позитивно, міський голова Львова Андрій ухвалу підписав. Натомість мешканці виступили проти будівництва [3].

Як повідомляє “Ратуша” з посиланням на адвоката мешканців Андрія Сеньківа, жодного об’єкта нерухомості на Озаркевича, 4а немає. БТІ та управління Держкомзему офіційно ствердило, що державна реєстрація права власності на будинок там не проводилась ніким.

У коментарі “Н.Г. Львів”, начальник відділу ринку землі ЛМР Олег Ковалишин, повідомив, що згідно ст. 134 Земельного кодексу України [4] земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них (оренда, суперфіцій, емфітевзис), у тому числі з розташованими на них об’єктами нерухомого майна державної або комунальної власності, підлягають продажу окремими лотами на конкурентних засадах, тобто на земельних торгах.

Щоправда, існують виключення з правил. Наприклад, передача ділянок для створення озеленених територій загального користування і т.д. “Н.Г. Львів” не зайшли виключення у Земельному кодексі, яке б дозволило віддати ділянку на Озаркевича, 4а без аукціону. Окрім того, Андрій Сеньків стверджує, що на постанову суду щодо передачі ділянки в оренду було подано апеляцію, відтак вона не вступила в законну силу і не могла зобов’язати депутатів навіть розглядати це питання в порядку денному.

До фірми «Розвиток нерухомості» причетний колишній львів’янин, а сьогодні депутат Верховної ради від Партії Регіонів Володимир Зубик. Він відомий, насамперед, завдяки ряду афер [5] на ринку нафтопродуктів – з ним пов’язують підприємство «Лівела», яке було імпортером палива, а потім просто розчинилось в повітрі, не сплативши до бюджету понад три мільярди гривень податків. Депутат також не надто приховує причетність до фірми «Інтергал-Буд» [6], співзасновником якої є ТОВ “Компанія з управління активами «Крістал ессет менеджмент». Власник цієї компанії Кулаков Валерій Едуардович. Він також був довіреною особою [7] кандидата в народні депутати Володимира Зубика на останніх виборах.

У свою чергу саме «Крістал ессет менеджмент» заснував ТОВ «Розвиток нерухомості». Другою засновницею підприємства є Бобко Катерина Петрівна. Вона не є людиною публічною, але в бізнесі дуже активна. Катерина Бобко є співвласницею цілого ряду компанії. Серед них ТОВ «Лотус-Інвест» та ТОВ «Круаель». В обох цих компаніях співвласницею також є Петрук Ольга Євгенівна – рідна сестра Олени Євгенівни Зубик, дружини депутата Зубика. Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: https://lviv.nashigroshi.org

URL статті: https://lviv.nashigroshi.org/2013/06/20/dilyanku-bilya-tserkvy-yura-ne-maly-prava-viddavaty-v-orendu-bez-auktsionu/

URLs in this post:

[1] “Ратуша”: http://ratusha.lviv.ua/

[2] “Наші гроші. Львів”: http://lviv.nashigroshi.org/2013/05/17/ofisnyj-tsentr-bilya-soboru-sv-yura-hoche-zbuduvaty-firma-prychetna-do-narodnoho-deputata-volodymyra-zubyka/

[3] будівництва: http://zik.ua/ua/news/2013/06/18/414946

[4] Земельного кодексу України: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/2768-14/page5

[5] ряду афер: http://www.pravda.com.ua/articles/2011/10/24/6691712/

[6] «Інтергал-Буд»: http://nashigroshi.org/2011/10/24/vid-lively-trymilyardnyj-slid-vede-cherez-zubyka-do-kerivnytstva-partiji-rehioniv-i-finansuvannya-vyboriv/

[7] довіреною особою: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/v0886359-12

Copyright © 2013-2020 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.