- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - https://lviv.nashigroshi.org -

Все по гривні. Перший місяць

02.04.2013 @ 08:30 в СТАТТІ

дем туалет [1]Міський голова Сколе з родичами зайнялися благодійністю. Здають комунальному підприємству майно в оренду по гривні в місяць. Коли “пацієнт” звикає, до договору оренди вносять зміни і ціни зростають до тисяч гривень. Звичайно, про тендери та конкурси тут і не чули.

До цього часу ми думали, що бути міським головою міста з кількома тисячами населення — не надто крута посада. Але помилялися. Виявляється, якщо правильно організувати роботу, то за рік-два твої родичі постачатимуть комунальним структурам пальне, техніку та нерухомість в оренду.

У лютому батько міського голови Сколе Богдан Москаль відсудив [2] у місцевого комунального підприємства 178 тисяч гривень. Ні-ні, ми не засуджуємо! Чоловік повертає заборговані гроші, як може. Нас цікавить, як виник цей борг.

Судячи зі знайдених “Н.Г. Львів” судових рішень в Єдиному державному реєстрі, активна співпраця комунальників Сколе, і не лише з батьком, розпочалася у 2010 році. Тоді ж Володимир Москаль став міським головою. Приватний підприємець, а заодно і батько мера Богдан Москаль здавав в оренду КП “Сколівське житлово-комунальне господарство” сміттєві баки та транспортні засоби. Починалося усе зі символічної плати. Один смітник — 1 гривня в місяць. ЗІЛ-131 — теж одна гривня. Похвально!

Так тільки через кілька місяців оренда одного смітника коштувала вже не одну, а 62 гривні. ЗІЛ подорожчав до 1950 грн в місяць. Завдяки додаткам до договору оренди минулоріч той же ЗІЛ орендували за… 5950 грн в місяць. 12 лютого цього року Господарський суд Львівської області затвердив [3] мирову угоду, згідно з якою комунальники погодилися не лише повернути 178,5 тис. грн боргу за ці послуги, а й 3,6 тис. грн судового збору. У листопаді 2012 року з комунального підприємства стягнули ще 97 тисяч. У рішенні [4] Сколівського районного суду описано аналогічну схему оренди. Спочатку КАМАЗ по 1 гривні, потім — по 4950.

Мати міського голови Богданна Павлівна також здає в оренду комунальникам приміщення, за що вже відсудила [5] 13 тис. грн боргу.

Фірма матері міського голови на тендері змагалася з батьком міського голови [6]

Фірма матері міського голови на тендері змагалася з батьком міського голови

Однак бізнес із орендою — це ще не всі заробітки родини. Богданна Москаль також є співвласницею місцевого ТОВ “КІМ” з основним видом діяльності “роздібна торгівля пальним”.

Фірма виграла тендер на постачання бензину, дизпалива та масла тому ж КП «Сколівське житлово-комунальне господарство» на 375 тис. грн. 

Хоча “виграла” – це не те слово. На конкурсі жінка змагалася зі своїм чоловіком. 

Цю закупівлю міський голова Володимир Москаль прокоментував [7] наступним чином: “Все відбувається законним, прозорим шляхом і контролюється відповідними службами”.

Так як все відбувалося, цитуємо, “законним” шляхом, ТОВ “КІМ” нині у суді намагається стягнути з комунальників ще 40 тис. грн. Наразі безуспішно. Суд зашилив [8] позов без розгляду через неподання усіх документів.

І останнє — це свіже рішення [9] суду від 26 березня. З нього та з сайту міськради ми дізнаємося, що міська рада Сколе продала батькові мера дві земельні ділянки.

рішення сколе [10]

Однак Богдан Москаль не платив гроші вчасно, тому прокуратура забажала від нього відшкодування. Суд, щоправда, зменшив розмір пені за прострочення зобов’язання із 31 тисячі гривень до 2,5.

Вражає інше — міськрада так намагалася вгодити батькові свого керівника, що після прострочення виплати внесла зміни до договору купівлі-продажу. Так що термін оплати зріс з пяти місяців до восьми, і “прострочення” як рукою зняло. Але хіба шкода для батька міського голови 😉

Олександра Губицька

 


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: https://lviv.nashigroshi.org

URL статті: https://lviv.nashigroshi.org/2013/04/02/vse-po-hryvni-pershyj-misyats/

URLs in this post:

[1] Image: http://lviv.nashigroshi.org/wp-content/uploads/2013/04/дем-туалет.png

[2] відсудив: http://lviv.nashigroshi.org/2013/03/28/skolivski-komunalnyky-zaplatyat-batkovi-miskoho-holovy-178-tysyach/

[3] затвердив: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/29319992

[4] рішенні: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/27848797

[5] відсудила: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/28197925

[6] Image: http://lviv.nashigroshi.org/wp-content/uploads/2013/04/протокол-пальне-сколе.png

[7] прокоментував: http://skole-rada.com.ua/index.html?zvernennya.php?id=56&coment=zvern&page=0

[8] зашилив: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/28074220

[9] рішення: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/30277107

[10] Image: http://lviv.nashigroshi.org/wp-content/uploads/2013/04/рішення-сколе.png

Copyright © 2013-2020 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.