У період карантину дві чернівецькі лікарні вчасно не отримали апаратів ШВЛ через проблеми з їх постачанням і виробництвом

Протягом березня-червня два медичні заклади Чернівецької області розірвали угоди на постачання чотирьох апаратів штучної вентиляції легень.

Один договір на два апарати штучної вентиляції легень розірвала чернівецька міська дитяча клінічна лікарня. Закупівлю провели 30 березня, медики навіть зробили стовідсоткову передоплату 1,43 млн грн, однак на початку квітня повідомили про неможливість отримати товар. Виробник не зміг відправити обладнання в Україну, оскільки китайський уряд заборонив експортувати медичні товари без спеціальної національної сертифікації.

Апарат ШВЛ для чернівецької міської дитячої клінічної лікарні мало поставити київське ТОВ «Компанія Елдімед». Фірма спеціалізується на оптовій торгівлі, і протягом 2019-2020 років отримала замовлень на 13 млн грн.

Ще два договори довелося розірвати чернівецькій міській лікарні №1. Перший апарат за 800 тис. грн мали б поставити до кінця квітня, однак спочатку договір продовжили до 2 липня через затримку виробництва, а за день цього кінцевої дати розірвали. Київське ТОВ «Медхолдінг», постачальник цього апарату ШВЛ, працює на ринку з 2012 року. Основним видом її діяльності є торгівля фармацевтичними товарами.

Ще один апарат для чернівецької міської лікарні №1 вже на 528 тис. грн постачальник ТОВ «Здраво» не зміг поставити через велику кількість невиконаних замовлень та перевантаження суден. Нагадаємо, саме ця фірма входить до списку найбільших постачальників медичного обладнання у Чернівецькій області протягом карантину. Кінцевим бенефіціаром компанії є Валерій Лось, який володіє цілою групою фармацевтичних фірм та підприємств з пошиття одягу. Саме компанія «Здраво» є основною в цій групі, вона просуває на ринку України медичні препарати та медичне обладнання, зазначає YouControl.

Загалом зі всіх підписаних протягом досліджуваного періоду 966 договорів розірвали лише 12. У восьми випадах медики частково оплатили товар, а у чотирьох замовленнях не було жодної сплати. Три розірвані договори були на поставку вищезгаданих апаратів штучної вентиляції легень, решта замовлень були дрібними. Їх установи Чернівецької області розірвали через технічні причини.

Через неправильну назву один договір на постачання дихальних контурів та вірусобактеріальних фільтрів на 354 тис. грн розірвала Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня. Через помилки три договори на постачання ліжок, матраців та постільної білизни на 237 тис. грн розірвала й міська клінічна лікарня №3. Наступного дня медики опублікували на Prozorro вже нові, виправлені замовлення. Також через технічні причини управління освіти Чернівецької міської ради також розірвало дві угоди на постачання термометрів на 199 тис. грн та рециркуляторів для дезінфекції за 176 тис. грн.

Загалом протягом березня-червня у Чернівецькій області спрямували 80 млн грн на подолання коронавірусу. Про найбільших замовників та постачальників, а також про найбільші замовлення – в тексті Марії Ревер «80 мільйонів проти коронавірусу в Чернівцях».

Підтримати нас

Коментарі