- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - http://lviv.nashigroshi.org -

Два фірми одного власника з однаковим логотипом «розпиляли» торги на ваги для залізниці

Опублікував editor 18.01.2019 @ 11:38 в ГРОШІ ВІД КОЛЕГ,Львів,НОВИНИ | No Comments

Регіональна філія «Львівська залізниця» ПАТ «Українська залізниця» підписала договір ТОВ «Ваговимірювальні системи-Пром» вартістю 78 тис. грн на постачання 30 платформних ваг.

Як повідомляє ZAXID.NET [1], під час цієї закупівлі «Львівська залізниця» проігнорувала очевидні порушення учасників торгів і вибрала переможця з двох фірм одного й того ж дніпровського підприємця.

Так, інший учасник торгів, компанія «Ваговимірювальні системи-Сервіс», запропонувала на 18 тис. грн дорожчу ціну. Фірми-конкуренти мають одного й того ж власника Дмитро Полуектова, який володіє 100% «Ваговимірювальних систем-Пром» та 75% «Ваговимірювальних систем-Сервіс». Своєї пов’язаності компанії не приховували і від тендерного комітету, подавши документи з однаковим брендуванням – великою літерою «B».

[2]

Як розповів виконавчий директор «Центру громадського моніторингу та досліджень Юрій Кузько, у цій закупівлі є два порушення. «Перше – це змова учасників тендера: маємо фірми з дуже схожою назвою, з одного міста, в яких одні власники. Друге порушення – це зі сторони замовника, «Львівської залізниці», яка мала відхилити пропозиції змовників і скасувати тендер», – пояснив Юрій Кузько.

Він також розповів, що часто, коли трапляється змова учасників тендера, то замовник не має впливу на ситуацію, а такими речами займається Антимонопольний комітет. Але в цьому випадку замовник сам мав право скасувати закупівлю через порушення.

«У законі «Про публічні закупівлі» чітко вказано, що замовник зобов’язаний відхилити пропозиції учасників, які є пов’язаними особами (а пов’язаними вважаються особи, які володіють більш як 25% статутного капіталу іншого учасника). У нашому випадку одна особа володіє 75% статутного капіталу однієї компанії та 100% іншої», – додав Юрій Кузько.

Дмитро Полуектов, повідомляє видання, також володіє ТОВ «Компанія “Ваговимірювалині системи”», яка у серпні 2018 року вже ставала переможцем тендеру «Львівської залізниці» на будівництво вагонних ваг на станції «Чоп». Усі фірми Полуектова входять у групу компаній «Ваговимірювальні системи» та володіють заводом ваговимірювального устаткування в Дніпрі.


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: http://lviv.nashigroshi.org

URL статті: http://lviv.nashigroshi.org/2019/01/18/dva-firmy-odnoho-vlasnyka-z-odnakovym-lohotypom-rozpylyaly-torhy-na-vahy-dlya-zaliznytsi/

URLs in this post:

[1] ZAXID.NET: https://zaxid.net/lvivska_zaliznitsya_vibrala_peremozhtsya_tenderu_iz_odnakovih_firm_dniprovskogo_biznesmena_n1473828

[2] Image: http://lviv.nashigroshi.org/wp-content/uploads/2019/01/1473828_1624677.jpg

Copyright © 2013 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.