Лижі для олімпійців постачатиме фірма, яку ловили на контрабанді автомобільних деталей

«Державний центр олімпійської підготовки із зимових видів спорту» за результатами відкритих торгів 3 грудня уклав дві угоди з ТОВ «Євро Континет» на закупівлю гірських лиж та іншого спорядження. Сума угод (торги відбувались за двома лотами) становить 2,54 млн грн. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

Державний центр олімпійської підготовки створений лише сім місяців тому на базі курорту «Буковель» в селі Поляниця (Івано-Франківська область), після відповідного рішення Кабміну від 15 листопада 2017 року.

За 2,54 млн грн у ТОВ «Євро Континет» куплять 18 пар гірських лиж марки Rossignol Hero Athelete Fis SL за 24,4 тис. грн за пару, 62 пари Rossignol Hero Athelete Fis GS по 23,5 тис. грн та по 20 пар гірськолижних черевиків, кріплень та шоломів.

Крім переможця, участь у торгах взяла лише компанія ТОВ «Еріціус» із пропозиціями на 2 тис. грн та на 270 грн дорожчими відповідно. А аналіз документів, які компанії подали на торги, свідчить про їх пов’язаність. Зокрема, вони однаково оформили низку довідок, які замовник вимагав у довільній формі, наприклад, про працівників чи обладнання.

Що більш, компанії «Євро Континет» та «Еріціус» продемонстрували, що обидві мають доступ до документів ТОВ «ПБС», яке контролює екс-директор ТК «Буковель» народний депутат Олександр Шевченко. Вони надали гарантійні листи, в яких позмінювали назви фірм лише в «шапці» документу, а в тексті залишили «товариство з обмеженою відповідальністю «ПБС».

При цьому, у варіанті листа від «Еріціусу», вирішили не перейматися подвійними правками і залишили назву компанії «Євро Континент» та прізвище її директора Романа Гнатика.

Пов’язаними виявились також і директори фірм – Роман Гнатик (директор та власник «Євро Континенту» та Анатолій Попович (директор «Еріціусу»), які не лише товаришують у соцмережі Facebook, але є мають спільні бізнес-інтереси – Попович керує також фірмою «Андерлайн», яка належить родині бізнес-партнера Гнатика Андрія Пономарьова.

При цьому офіційним власником «Еріціусу» зазначено ужгородського пенсіонера Юрія Свиду, який раніше тривалий час перебував у скрутному фінансовому становищі через хворобу дружини, відтак, власник може бути підставною особою.

Контактний телефон ТОВ «Еріціус» (0995154970) співпадає з номером ще однієї компанії: ТОВ «Даталас», власником і директором якої є Віталій Попович, брат директора «Еріціусу» Анатолія Поповича.

Два роки тому фірма «Даталас» та «Євро Континент» Гнатика, основним видом діяльності якої досі є торгівля автомобілями та надання митних та брокерських послуг, разом фігурували у кримінальному провадженні про порушення митних правил – ці підприємства зловили на контрабанді автомобільних деталей.

Згідно з матеріалами справи, фірма «Даталас» умисно вказувала не в повному обсязі товари, які провозила через митний кордон, декларантом яких була «Євро Континент». На сьогодні кримінальне провадження закрито, оскільки  підприємці відшкодували завдані державі збитки на суму в 1,2 млн грн.

Крім цієї справи, компанія згадується ще й в інших досудових розслідуваннях про умисне ухилення від сплати податків.

А екс-контрабандист Віталій Попович сьогодні є директором «Агенції регіонального розвитку Закарпатської області», засновниками якої є низка громадських організацій, Ужгородський університет та Закарпатська обласна рада та ОДА. В інтерв’ю місцевим ЗМІ він  зазначив: «Головна ідея полягає в тому, що треба об’єднати освіту, бізнес і владу задля розвитку області».

Підтримати нас

Коментарі