Мерія віддасть 800 тисяч грн фірмі, через яку службовці міграційної служби вивели понад 100 млн грн

Управління адміністративних послуг департаменту адміністративних послуг Львівської міської ради 11 жовтня повідомило про намір укласти договір з київською фірмою «Інтенсис» на закупівлю обладнання для оформлення та видачі документів за 854,23 тис. грн. Про це повідомляється на сайті електронних закупівель Prozorro.

Йдеться про обладнання для видачі документів, що підтверджують громадянство України, особу чи її спеціальний статус.

Єдиним конкурентом переможця на торгах виступило також київське ТОВ «Софтсіті», пропозиція якого була дорожчою лише на 774 грн. Фірми не торгувались та не знижували своїх початкових цінових пропозицій.

За даними порталу YouControl, з початку 2018 року власниками  ТОВ «Інтерсис» є одесит Олександр Шабалін (22,5%), мешканка Миколаїва Людмила Капелещук (22,5%), та кияни Катерина Фесенко (45%) і Олександр Обухов (10%). Останній також є директором фірми.

Ще до кінця 2017 року Обухов керував також фірмою «Софтсіті», яка змагалась та торгах від львівського управління.

Пов’язує ці два підприємства не лише спільний директор, але й спільні власники: минулого року засновниками «Інтерсис» були кияни Дмитро Алексєєв, Олександр Басс та Зоя Мостовенко.

А серед засновників «Софтсіті» сьогодні є чоловік Зої Мостовенко Олександр Мостовенко. Крім того, Олександр Басс керував фірмою «Астерлюкс», що тепер належить Зої Мостовенко та фірмою «ДіаЛінк».

Останнє підприємство разом із ТОВ «Інтерсис» та ще низкою фірм на сьогодні фігурує в кримінальному провадженні, досудове розслідування в якому, з літа 2018 року проводить головне слідче управління СБУ.

СБУ розслідує діяльність службових осіб державного підприємства «Українські спеціальні системи», які, за попередніми даними розслідування, у 2015 році підробили підпис гендиректора підприємства та від його імені уклали незаконний договір з грифом «таємно» із невстановленими особами Державної міграційної служби України щодо закупівлі обладнання для видачі паспорта громадянина України у формі ID-картки.

Слідчі підозрюють, що службові особи держпідприємства та Державної міграційної служби «створили механізм розтрати бюджетних коштів шляхом проведення незаконних фінансових операцій через підконтрольні комерційні структури з подальшим проведенням безтоварних операцій з фіктивними підприємствами».

Вони також, на думку слідчих, значно завищували ціни на обладнання і спеціальне програмне забезпечення, а різницю у вартості «реалізовували через ті ж такі підконтрольні фірми.

Серед цих фіктивних підприємств є «Інтерсис» та «ДіаЛінк», а також ще низка підприємств. Зокрема, фінансово-господарські операції проведені ДП «УСС» по ланцюгу постачання: ТОВ «Епос» – ТОВ «Інтесис» – ТОВ «Компанія «Версія» – ТОВ «Універсальні інформаційні технології» та ТОВ «Діалінк» за період 2014-2015 років призвели до нанесення збитків державі на суму 112,74 млн грн.

Замовлення від львівського управління  адміністративних послуг ТОВ «Інтерсис» може отримати вперше. До цього часу, ні вони, ні конкурент «Софтсіті» не отримували підрядів від бюджетних установ у Львівській області.

В інших областях, з початку року вони вже 14 разів  спільно виходили на торги від бюджетників, на яких жодного разу не знижували ціни та не торгувались в тракті аукціону.

 

 

Підтримати нас

Коментарі