- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - http://lviv.nashigroshi.org -

Двох змовників АМКУ оштрафував на 272 тис. грн за розпил грошей на львівські парки

Опублікував editor 05.09.2018 @ 09:00 в Львів,НОВИНИ | No Comments

Адміністративна колегія Львівського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України 31 серпня опублікувала на офіційному сайті рішення про порушення законодавства про захист економічної конкуренції ТОВ «БК Комплекс-Про» та ПП «Будформат» й оштрафувала ці компанії загалом на 272 тис. грн.

Компанії отримали штрафи за змову на двох торгах, про які «Наші гроші. Львів» писали у 2016 році, коли ще існував Вісник державних закупівель. Тоді вони конкурували між собою під час закупівель на капітальний ремонт [1] парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Залізна Вода» за 2,74 млн грн та поточний ремонт [2] садово-паркової доріжки у парку «Високий Замок» від вул. Ужгородської до будинку садівника за 1,26 млн грн. Замовником в обох випадках був Департамент містобудування Львівської міськради.

Ми виявили, що компанії в ЄДР як контактний вказали один і той же номер мобільного телефону (0673534646). Першим співзасновником «Будформату» був Володимир Гончар – директор «БК Комплекс-Про».

Після публікацій закупівлю у пов’язаних компаній оскаржили [3] юристи  «Центру протидії корупції», які підготували звернення до АМКУ. Після цього комітет розпочав дослідження.

Адмінколегія встановила, що подані документи обох компаній є ідентичними за формою та змістом, між ними існували ділові та господарські стосунки, вони отримували витяги з ЄДР в один день та використовують однакову електронну пошту та поштову адресу (Львів, вул. Шота Руставелі, 7, офіс 305).

АМКУ наклав на компанії по 136 тис. грн штрафу. Вони також не мають права брати участі у торгах протягом наступних трьох років.

Власницею «БК Комплекс-Про» й досі є Віра Гончар, а директором Володимир Гончар. Натомість власники та директори «Будформату» після участі в тодішніх торгах змінювалися кілька разів. Нині фірма належить Олександрі Коваль, вона також є керівником.

ПП «Будформат» отримало замовлень: у 2016 році – на майже 5,9 млн грн, у 2017-му – 53,6 млн грн, у 2018-му – на 1,4 млн грн. А ТОВ «БК Комплекс-Про»: у 2016 році – 0,6 млн грн, у 2017-му – 0,2 млн грн, цьогоріч замовлень не було (дані про суми договорів – YouControl).


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: http://lviv.nashigroshi.org

URL статті: http://lviv.nashigroshi.org/2018/09/05/dvoh-zmovnykiv-amku-oshtrafuvav-na-272-tys-hrn-za-rozpyl-hroshej-na-lvivski-parky/

URLs in this post:

[1] капітальний ремонт: http://lviv.nashigroshi.org/2016/10/26/dvi-firmy-z-odnakovymy-mobilkamy-znovu-zmahalys-na-tenderi-miskrady/

[2] поточний ремонт: http://lviv.nashigroshi.org/2016/09/06/miskrada-vybrala-pidryadnyka-dlya-remontu-dorizhky-u-parku-vysokyj-zamok-sered-firm-zi-spilnym-telefonom/

[3] оскаржили: https://ukr.aw/case/oskarzhujemo-zakupivlyu-mizh-lvivskymy-firmamy-yaki-vkazaly-odyn-kontaktnyj-telefon/

Copyright © 2013 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.