Схема тиску на аграріїв Львівщини продовжує працювати: поліція арештувала майно «Західного Бугу»

Слідчий суддя Галицького районного суду міста Львова  задовольнив клопотання старшого слідчого управління поліції у Львівській області про накладення арешту на майно приватного підприємства «Західний Буг». Арешт майна відбувся в межах досудового розслідування кримінального провадження №12017140000000726 за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.197-1КК України (самовільне зайняття земельної ділянки). Про це йдеться в ухвалі суду.

Це вже друга спроба поліції арештувати майно компанії. Перше клопотання було подано 17 жовтня 2017 року та задоволено тим самим слідчим суддею Галицького районного суду. Проте 28 листопада колегія суддів судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Львівської області скасувала ухвалу про арешт та повернула її слідчому на доопрацювання через недотримання вимог процесуального кодексу. На думку суддів апеляційного суду, клопотання про арешт було подано з низкою порушень.

Цього разу слідчі усунули порушення та наклали арешт на земельні ділянки, які ПП «Західний Буг» орендувало на території п’яти сільських рад у Буському та Сокальському районах області.

Як повідомляли «НГ.Львів», на території Львівської області діє міліцейська схема викачування грошей з великих аграрних підприємств. Управління захисту економіки у Львівській області отримує в сільрадах списки ділянок, які обробляють сільськогосподарські компанії. Потім, виявляючи користування землею без належно оформлених договорів, відкривають кримінальні провадження та арештовують майно компанії. Наступним кроком є спроба «домовитись» з компанією, якій пропонують заплатити хабар у розмірі 250-300 доларів за гектар і в кримінальній справі визнають винним підставну особу, яку знаходять в міліцейських картотеках.

Ця ситуація стала можливою завдяки прогалинам в законодавстві, через яке ледь не 50% землі у Львівській області аграрні компанії обробляють формально незаконно.

Компанія «Західний Буг» перша відкрито заявила про цю схему. Саме заступник директора компанії «Західний Буг» та голова громадської спілки «Аграрії Львівщини» Юрій Одноріг розповідав журналістам про її деталі.

Підтримати нас

Коментарі