- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - http://lviv.nashigroshi.org -

«Наші гроші. Львів» вдруге перемогли СБУ в справі паперових декларацій

Опублікував editor 06.12.2017 @ 18:55 в НОВИНИ | No Comments

Львівський апеляційний адміністративний суд сьогодні, 6 грудня, відмовив у задоволенні апеляційної скарги СБУ на постанову суду, який визнав її дії щодо ненадання копій декларацій про доходи протиправними.

Нагадаємо, у травні цього року Львівський окружний адміністративний суд задовольнив [1] позов журналістки сайту «Наші гроші. Львів» Юлії Костюк до Служби безпеки України у справі про відмову в наданні декларацій про доходи керівництва обласного управління СБУ.

Зокрема, СБУ відмовилась надати копії декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2014 та 2015 рр. начальника Управління Служби Безпеки України у Івано-Франківській області Петра Дідуха та його заступників. Підставою для відмови було вказано те, що інформація про особу не може бути поширена без її згоди, а інформація про особовий склад СБУ, який займається оперативно-розшуковою, розвідувальною або контррозвідувальною діяльністю, відноситься до державної таємниці.

Львівський окружний адміністративний суд визнав [2] відмову СБУ протиправною та зобов’язав надати копії декларацій. СБУ не погодилась з такою постановою суду і подала апеляційну скаргу.

Під час розгляду скарги представник СБУ кілька разів міняла стратегію, щораз по-новому пояснюючи відмову в наданні інформації. Втім апеляційний суд залишив постанову суду першої інстанції без змін, а скаргу без задоволення. Відтак, СБУ зобов’язана надати копії декларацій.

Адвокатом Юлії Костюк під розгляду справи в першій та апеляційній інстанціях був відомий медіа-юрист Юрій Ничка за підтримки «Інституту розвитку регіональної преси».


Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: http://lviv.nashigroshi.org

URL статті: http://lviv.nashigroshi.org/2017/12/06/nashi-hroshi-lviv-vdruhe-peremohly-sbu-v-spravi-paperovyh-deklaratsij/

URLs in this post:

[1] задовольнив: http://lviv.nashigroshi.org/2017/05/19/nashi-hroshi-lviv-vyhraly-sud-v-sbu-u-spravi-paperovyh-deklaratsij/

[2] визнав: http://reyestr.court.gov.ua/Review/66672646

Copyright © 2013 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.