«Львіввугілля» купує для шахтарів дорогі саморятівники, які у роздрібних продавців можна купити удвічі дешевше

ДП «Львіввугілля» уклало 25 вересня договір з ТОВ «Захистпром Трейд» про закупівлю саморятівників ізолюючих типу ШСС-1П на майже 4 млн грн. Про це повідомляється у системі Prozorro.

Згідно з додатком до договору, «Львіввугілля» купує для своєї шахти «Степова» у Сокальському районі 421 саморятівник ШСС-1П KS за ціною 9449,92 грн за штуку (з ПДВ). Їх виробляють у Туреччині на підприємстві Dezega Sp Güvenlik Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş, що входить до холдингу DEZEGA. «Захистпром Трейд» представляє себе дилером турецького підприємства в Україні.

Окрім ТОВ «Захистпром Трейд» в аукціоні брало участь ТОВ «ДТК-Трейдінг». Під час аукціони фірми не знижували цін. «Захистпром Трейд» запропонував ціну, що лише на 33 грн була нижчою за ціну «ДТК-Трейдінг». Остання фірма пропонувала ті самі саморятівники турецького виробництва моделі ШСС-1П KS.

Цікаво, що у квітні цього року ДП «Львіввугілля» у своєму запиті до Міністерства економічного розвитку та торгівлі нарікало на те, постачальники саморятівників для шахтарів завищують ціни на свій товар.

«Ціна одного саморятівника ШСС-1П за результатами проведених у 2017 році аукціонів склала 8326,44 грн., минулого року ціна такого ж саморятівника складала 7407,84грн. (умови DDP). Виготовляються саморятівники на Донецькому заводі гірничорятувальної апаратури (ДЗГА) розташованому в м. Донецьк. Аналогічний саморятівник ШСС-1П в Росії коштує 6200 руб., тобто на українському ринку ціна одиниці завищена в 3 рази», – писали представники підприємства.

У тому ж запиті йшлося про те, що ТОВ «Компанія Промторг», яка постачала «Львіввугіллю» шахтні саморятівники виробництва ДЗГА у 2016-2017 рр., повідомила їм, що з квітня пропонуватиме лише саморятівники моделі ШСС-1П КS турецького виробництва за ціною 9500 грн за штуку, тобто ще дорожчі, ніж ті, які виробляли у Донецьку. «Львіввугілля» просило у міністерства пояснити, чи є повідомлення потенційного учасника тендеру підставою для збільшення очікуваної вартості закупівлі.

ПАТ «Донецький завод гірничорятівної апаратури», і турецьке підприємство Dezega Sp Güvenlik Ürünleri San. Ve Tic. A.Ş належать до одного холдингу DEZEGA. http://www.dezega.com/about

При цьому роздрібна ціна саморятівників типу ШСС-1П інших виробників в Україні – до 4000 грн.

Варто додати, що за чотири дні до підписання договору у компанії змінилися власники та директор. Раніше директором та засновником була Веста Гайдук з Вугледара Донецької області. Тепер директором є Сергій Ракітянський з Донецька. Ракітянському належить також частка у 99% у статутному капіталі ТОВ. Частка в 1% належить іншому донеччанину Сергію Кулакову. До квітня цього року ТОВ «Захистпром Трейд», зареєстроване у грудні 2016 р. у Києві, мало назву ТОВ «Індастріал Сафеті».

Перший свій тендер ТОВ «Захистпром Трейд» виграло у травні цього року – ДП «Волиньвугілля» підписало з ним договір про закупівлю 340 саморятівників за ціною 9500 грн за штуку.

Підтримати нас

Коментарі