Технагляд будівництва КПП «Устилуг» здійснював підприємець, який провів через «конверт» 35 млн грн

Сихівський районний суд визнав винним в організації фіктивного підприємництва львівського підприємця – інженера технагляду за будівництвом Дмитра Сладкова. Слідчі встановили, що протягом січня 2015-траня 2016 року через низку компаній, які створив Сладков та його спільники, було незаконно конвертовано у готівку близько 35 млн грн. Про це стало відомо із тексту вироку, розміщеного у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Суд затвердив угоду про визнання винуватості, яку підприємець Дмитро Сладков уклав з прокуратурою. Сладкова визнали винним в організації фіктивного підприємництва (за ч. 3 ст. 27 та ч. 1 ст. 205 Кримінального кодексу), він повинен сплатити 17 тис. грн штрафу.

З матеріалів справи стало відомо, що Сладков знайшов двох осіб – співучасників-виконавців злочину – Андрія Берчука та Степана Барщика. Берчук зареєстрував 25 листопада 2014 р. на себе фіктивне підприємство ПП «Компанія Фотоніка», а Степан Барщик придбав 17 вересня 2015 р. корпоративні права у ТОВ «100 років гарантії». Обидва передали установчі документи та печатки своїх підприємств Дмитрові Сладкову, який складав з використанням їхніх даних фіктивні документи для мінімізації оподаткування компаніям, що вели реальну діяльність.

Степан Барщик також уклав з прокуратурою угоду про винуватість, але ще у серпні 2016 року і був зобов’язаний сплатити штраф у розмірі 12,75 тис. грн Справу проти Андрія Берчука ще розглядає Пустомитівський районний суд.

Цікаво, що у липні 2015 року, тобто вже після реєстрації одного з фіктивних підприємств, Сладков (як фізична особа – підприємець) виграв тендер Державної фіскальної служби на здійснення технічного нагляду за реконструкцією пункту пропуску «Устилуг» на українсько-польському кордоні за гроші «Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013». Згідно з даними Вісника державних закупівель, договір на 387 тис. грн з ним підписали 15 серпня 2015 р. Чи отримав він ці гроші – невідомо. Реконструкцію пункту пропуску «Устилуг» у ДФС так і не змогли продовжити ані у 2015-му, ані у 2016 році.

На сьогодні Дмитро Сладков надає послуги з технічного нагляду, зокрема для житлового комплексу «5th Avenue» у Львові.

Діяльність Сладкова та його співучасників першими викрили слідчі зі Слідчого управління фінансових розслідування ГУ ДФС у Тернопільській області навесні 2016 р. З ухвал слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду випливає, що тернопільські слідчі дійшли висновку про існування у Львові транзитно-конвертаційного центру, до якого увійшли створені або придбані у 2014-2016 рр. підприємства: ПП «Компанія Фотоніка» (засновник і директор – Андрій Берчук), ПП «Аква-Медікум» (Степан Барщик), ТОВ «100 років гарантії» (Степан Барщик), ТОВ «Норо Юкрейн» (з березня 2016 р. – Ольга Дмитрах), ТОВ «Тігерколор Україна» (з вересня 2015 р. – Юрій Сохань, до нього – Андрій Берчук), ПП «Компанія Віст» (Степан Борівецький), ПП «Компанія Глобус Плюс» (Андрій Рубай), а також ТОВ «Солвiк» (співзнасновник та директор – Дмитро Сладков). Установчі документи цих юридичних осіб, печатки, ключі електронного цифрового підпису, первинні документи про взаємовідносини з контрагентами знайшли у Львові в ході обшуку в одному офісі.

Як розповідали слідчі у суді, підприємства з цього центру отримували замовлення на конвертацію коштів у готівку, укладали з клієнтами фіктивні договори на поставку товарів й надання різноманітних послуг, отримували гроші на банківські рахунки. Після цього вони перераховували кошти по ланцюгу, у кінці якого їх переводили у готівку та знімали через каси банків, або ж на рахунки імпортерів металопрокату та підприємств, що торгують будівельними матеріалами («продавців податкового кредиту») в обмін на готівку.

Підтримати нас

Коментарі