Голова Середпільцівської сільради отримав 4 роки умовно за розтрату 64 тис. грн, виділених на оплату громадських робіт

Радехівський районний суд Львівської області визнав винними голову Середпільцівської сільради Василя Обушка та касира ради Лесю Давидів у розтраті 64,8 тис. грн Фонду соцстрахування протягом 2008-2012 років та присудив їм 4 та 3 роки позбавлення волі умовно. Про це свідчить вирок суду від 10 травня 2017 року.

Органи прокуратури інкримінували Василеві Обушку розтрату коштів Фонду соцстрахування загальним розміром 64,8 тис. грн за попередньою змовою з касиром сільради Лесею Давидюк, другою підсудною, яку обвинувачували за аналогічною статтею.

За версією слідства, Центр зайнятості протягом 2008-2012 років направляв до сільради людей для виконання громадських робіт, під що виділив сільраді 39,1 тис. грн. Крім того, 25,7 тис. грн перерахували до Пенсійного фонду. Оскільки до робіт залучали третіх осіб, про що не зазначали у  звітностях і підробляли їх, йдеться у вироку суду, своїми діями голова сільради разом з касиром вчинили розтрату 64,8 тис. грн.

У судовому засідання Обушко своєї вини не визнав. Розповів суду, що обсяг робіт затверджувала сільрада, а робітників направляв Центр зайнятості. Однак, деякі скеровані відмовлялись працювати, тому роботи виконували інші особи. Щодо оплати виконаних робіт, то жодної змови з касиром Лесею Давидів не було, запевнив Обушко. Він також наголосив, що фактичне виконання робіт перевіряли працівники сільради та комісія із районного центру зайнятості і, оскільки роботи виконані, то розтрати коштів не було.

Друга підсудна, Леся Давидів, у суді визнала, що вносила у документи неправдиві відомості, однак грошей не привласнювала – усі були виплачені фактичним виконавцям робіт.

Натомість позиція свідків, дещо різниться від показів обвинувачених. Наприклад, одна зі свідків розповіла, що у 2009 році, вона, на той момент безробітна, отримала пропозицію щодо громадських робіт в Середпільцівській сільраді, на які погодилась, з метою отримання стажу до пенсії. Протеп їй не повідомили, що за роботи передбачена оплата. В результаті жінка підписала договір, але жодних робіт не виконувала.

Інший свідок розповіла суду, що сільський голова надавав їй можливість виконувати громадські роботи, однак вона відмовилась і грошей не отримувала. Була серед іншого і свідок, яку взагалі не скеровували до Середпільцівської сільради, однак її прізвище внесене у відомості і поруч – підпис, за словами свідка, який їй не належить.

Ще одна із свідків розповіла, що за підписаним трудовим договором отримала від бухгалтера 50  грн за участь у ремонті сільради. Про те, що за документами отримала 200 грн, дізналась лише під час досудового слідства. Жінка також додала, що коли її викликали в міліцію перший раз, Василь Обушко телефонував їй та просив розповісти міліції про отримання всієї суми, зазначеної у відомостях.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши свідків, суд засудив Василя Обушка до 4 років позбавлення волі умовно та Лесю Давидюк – до 3 років умовно. Обоє також позбавлені права займати керівні посади на строк 2 роки.

Додамо, Василь Обушко – двічі голова Середпільцівської сільської ради (2006-2015 роки). У період першого терміну був членом партії «Батьківщина».

Підтримати нас

Коментарі