«Робінгуди» з села Великі Глибовичі, які хотіли віддати частину хабара на потреби сільської школи, отримали умовний термін

Сихівський районний суд м.Львова 23 березня засудив до п’яти років позбавлення волі сільського голову, землевпорядника та двох депутатів села Великі Глибовичі (Перемишлянський район) за вимагання хабара у підприємця. Хабар у розмірі 21 тис. доларів вимагали за надання земельної ділянки в оренду на 49 років. Водночас всі учасники оборудки були відразу звільнені з іспитовими термінами різної тривалості. Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Затримання відбулося ще 25 грудня 2014 року. Кошти від підприємця вимагали за позитивний розгляд його питання на сесії сільської ради та за зниження ціни за оренду землі.

Сума хабара була обумовлена під  час першої зустрічі підприємця з депутатом Богданом Климчишиним та землевпорядником Іваном Хамуляком. Останні визначили ставку – 8 тис. доларів з 1 га орендованої землі. Підприємець збирався орендувати 3 га землі, відтак загальна сума мала складати 24 тис. доларів. Але виявилось, що площа ділянка складає 2,3 га, тому суму зменшили і домовились на 21 тис. доларів.

Із матеріалів справи стало відомо, що участь у оборудці мав взяти також депутат сільради Іван Климчишин (однофамілець згаданого вище Богдана Климчишина) та сільський голова Анатолій Іванський. Вирішити питання обіцяли до кінця 2014 року, оскільки в наступному році мали відбутися вибори сільського голови, відтак гарантій не було б.

Депутати також пояснили, як будуть розподіляти гроші ‒ 12 тис. грн на підтримку депутатами вказаного рішення, 6 тис. доларів (78 тис. грн) – голові сільської ради, 20 тис. грн – на інвестиційний розвиток села та 20 тис. грн на потреби місцевої школи. Відтак, із загального хабаря у 21 тис. доларів (приблизно 270 тис. грн) собі мали залишити 11 тис. доларів.

Затримали їх 25 грудня, коли вони отримували частину хабара у розмірі 107,5 тис. грн. Підприємець співпрацював із поліцією, а тому в ході операції передав зловмисникам фальшиві гроші. Щоправда, до початку співпраці з поліцією, протягом чотирьох місяців 2014 року він встиг в якості хабара дати понад 121 тис. грн справжніх.

Попри те, що суд визнав винними усіх учасників змови, винними себе визнали лише депутат Богдан Климчишин та землевпорядник Іван Хамуляк.

Натомість ще один депутат Іван Климчишин заявив, що лише один раз приїхав на зустріч з підприємцем, але виключно у ролі водія. Він також запевнив, що не міг би впливати на розгляд питання про надання оренди, оскільки через хворобу рідко ходив на сесії.

Сільський голова Анатолій Іванський також не визнав своєї вини. На суді він стверджував, що був переконаний, що отримані від підприємця кошти призначались на потреби села, а не йому особисто. Відтак він визнає, що зловжив службовим становищем, але не для особистого збагачення, а виключно на благо села.

Підтримати нас

Коментарі