Прокуратура не змогла встановити, завдяки кому клуб «Пікассо» зекономив на оренді 230 тис. грн

Суд виправдав колишнього головного спеціаліста управління комунальної власності Львівської міської ради Андрія Міхайлова, якого два роки тому обвинувачували у службовій недбалості, що спричинила недоотримання бюджетом міста 230 тис. грн. Про це свідчить вирок Галицького районного суду м. Львова.

Як раніше повідомляли «Н.Г.Львів», суд визнав винним Міхайлова у службовій недбалості і призначив йому 2 роки позбавлення волі із забороною обіймати посади пов’язані із здійсненням організаційно-розпорядчих функцій строком на 1 рік. Щоправда, держслужбовця відразу звільнили від  відбування покарання, встановивши іспитовий строк один рік.

Прокуратура звинувачувала Андрія Міхайлова в тому, що він у період з січня по липень 2011 року не включив в інформацію для контрольно-інвентаризаційного відділу дані про договір оренди кінотеатру «Зірка», що на вулиці Зеленій, 88, укладеного між міськрадою та ПП «Палома» у 2001 році терміном на 10 років. Внаслідок цього міськрада не змогла ні переукласти, ні припинити договір, відтак його було продовжено на той самий термін і на попередніх умовах, тобто, без проведення нової оцінки вартості об’єкта оренди.

Оскільки орендар платив за старими цінами (4,5 тис. грн при площі «Зірки» понад 330 кв. м), за період часу з 1 липня 2011 року по 28 лютого 2013 року до місцевого бюджету не надійшло 229,2 тис. грн орендної плати.

Вперше обвинувальний акт за даною справою розглянув Личаківський райсуд м. Львова у жовтні 2014 року. У листопаді 2015 року Міхайлов подав апеляцію на рішення суду першої інстанції, яку прокурор частково підтримав.

В апеляційній скарзі чоловік зауважив, що реальна шкода громаді Львова завдана не ним, а пов’язана з бездіяльністю інших відповідальних працівників. У його обов’язки, пояснив Міхайлов,  не входило «відстеження» строків завершення договорів оренди, або вжиття заходів щодо їх продовження чи припинення, а він лише проводив технічний облік укладених договорів, відслідковував нарахування та надходження коштів, а також терміни виконання договірних зобов’язань.

Відтак, колегія суддів задовольнила апеляційну скаргу Міхайлова частково. Вирок Личаківського райсуду було скасовано, а справу відправлено на новий розгляд. І вже Галицький районний суд не побачив доказів того, що поведінка обвинуваченого могла призвести до суспільно небезпечних наслідків.

Додатково суд відмітив, що персональну відповідальність за передачу в оренду майна та контроль за дотриманням умов договору несуть керівники орендодавця і балансоутримувача, ким Міхайлов не був.

Таким чином, колишнього головного спеціаліста управління комунальної власності ЛМР виправдали за відсутністю в його діях складу злочину.

Нагадаємо, ПП «Палома» засноване Богданом Коссаком. У 2003 році підприємство перейшло до тоді 28-річного Юрія Шпіцера, сина Василя Шпіцера – міського голови Львова у 1990-1994 рр.

ПП «Клуб Пікассо», яке є правонаступником «Паломи», зареєстрували у 2008 році. Юрій Шпіцер був власником компанії до кінця лютого 2012 року, а сьогодні її контролює Роман Кравчишин.

Підтримати нас

Коментарі