- НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ - http://lviv.nashigroshi.org -

Суддя, який дав приватизувати 12 комунальних об’єктів Львова, уник в’язниці, бо в його діях не знайшли корупції

Опублікував editor 24.11.2015 @ 11:01 в НОВИНИ | No Comments

Суддю Дрогобицького міськрайонного суду, по незаконних рішеннях якого приватизували 12 об’єктів комунальної власності м.Львів, звільнено від покарання з іспитовим терміном 1 рік. Про це йдеться у вироку [1] Апеляційного суду Івано-Франківської області від 16 листопада, пишуть “Наші гроші [2]“.

За матеріалами слідства, у 2011-2012 рр. організована група за участі судді розробила злочинну схему із заволодіння нерухомим майном громади м.Львів шляхом звернення до Дрогобицького міськрайонного суду із фіктивними позовними заявами.

Відтак суддя ухвалив 5 неправосудних рішень про закриття провадження у справах у зв’язку з визнанням мирових угод, на підставі яких за фізособами визнано право власності на 12 приміщень площею 2452 кв. м і вартістю 3,50 млн грн.

Рішення приймалися з грубими порушеннями, оскільки об’єкти нерухомості були в комунальній власності і сторонам спору не належали. Крім того, оскільки приміщення знаходились у Львові, то їх не міг розглядати Дрогобицький міськрайонний суд і це є порушенням правил підсудності.

Тексти цих ухвал Дрогобицького міськрайонного суду у реєстрі судових рішень відсутні. З матеріалів вироку відомо, що приміщення одна фізособа начебто орендувала в іншої з правом викупу і пізніше подавала позов про визнання за нею права власності. Люди, які нібито були учасниками цих відносин і подавали позови, пізніше стверджували, що ніколи таким не займались, а позови подавались не ними, а особами, які мали копії їх документів.

Вищезгадані рішення ухвалював Гайдук Андрій Мар’янович, який досі значиться суддею Дрогобицького міськрайонного суду.

7 листопада 2014 року Болехівський міський суд Івано-Франківської області присудив [3] Гайдуку 2 роки обмеження волі і позбавлення права обіймати посаду судді протягом 3 років. Прокуратура цей вирок оскаржувала як занадто м’який, що сталося через перекваліфікування злочину і виключення з дій підсудного корупційної складової. А саме суддю Гайдука засудили по ч.1 ст.375 КК – постановлення завідомо неправосудного рішення замість ч.2 с.375 КК – ті самі дії, що спричинили тяжкі наслідки або вчинені з корисливих мотивів.

Сам підсудний суддя Гайдук від апеляційної скарги відмовився і щиро розкаявся, просячи суд суворо його не карати.

Апеляційний суд з доводами прокурора частково погодився і перекваліфікував злочин Гайдука, визнавши, що його дії спричинили тяжкі наслідки. Але твердження прокурора про корупційну складову в діях судді апеляційна інстанція визнала безпідставними.

Відтак судді призначено 5 років позбавлення волі і додаткове покарання – позбавлення права обіймати посаду судді протягом 3 років. Водночас суд врахував його каяття та інші пом’якшуючі обставини (утримання двох малолітніх дітей і незадовільний стан здоров’я) і звільнив від перебування у вязниці, давши йому іспитовий

Список об’єктів, приватизованих по рішеннях судді Гайдука:

 • вул. Коновальця, 4 – 766 кв.м., у січні 2014 р. судом витребувано у власність Львівської міськради. У держреєстрі є дані про дві будівлі такої площі, одна оформлена на Срамука Віталія Віталійовича, а друга – в комунальній власності, користувачем є НУ «Львівська політехніка».
 • вул.Городецька,89 – 54 кв.м., у 2011 р. через суд право власності визнано за Романом Богачиком, який продав його ТОВ «ІПК Партнер». У 2013 році «ІПК Партнер» уклало договір позики, що пізніше стало приводом для судового спору і продажу приміщення як майна боржника через публічні торги Ярославу Пісюрі, який є директором ТОВ «Юм груп капітал» Андрія Дроздовського, депутата Брюхвицької селищної ради. Львівська міськрада судиться [4] за це приміщення, але поки що безуспішно. Раніше гроші «ІПК Партнер» позичав Ігор Кобявка, також депутат Брюхвицької селищної ради.
 • вул.Грінченка,4 – 54 кв.м., рішенням суду власником стала Бойко Ганна Богданівна. У 2013 році приміщення продано Богачику Роману Андрійовичу. У вересні 2013 р. майно арештовували за борги.
 • вул.Донцова,2 – 138 кв.м., рішенням суду власником стала Бойко Ганна Богданівна, у серпні 2015 р. продано ПП «Перспективні технології Захід» Олени Данилевської.
 • вул.Замарстинівська,20 – 79 кв.м, першим власником була Бойко Ганна Богданівна, у 2013 році викупила Яхтома Євгенія Василівна.
 • вул.Зелена,20 – 131 кв.м., рішенням суду власником визнана Бойко Ганна Богданівна. За вказаною адресою знаходяться приміщення держкомпанії «Львівська книжкова фабрика «Атлас».
 • вул.Мазепи,46 – 383 кв.м., власник – Богачик Роман Андрійович, у грудні 2013 р. держвиконавцями накладено арешт.
 • вул.Михальчука,4 – 151 кв.м., у листопаді 2014 р. судом витребувано [5] у власність Львівської міської ради. По держреєстру власником залишається ТОВ «Михайлофф», де засновником є Микола Хижко. Цій фірмі будівлю продала Печолат Лариса Михайлівна, яка стала власницею по рішенню суду.
 • вул.Ніжинська,33 – 48 кв.м., рішенням суду власником визнана Печолат Лариса Михайлівна, у 2013 році накладено арешт державної виконавчої служби.
 • вул.Проста,12а – 369 кв.м., власник – Бойко Петро Любомирович
 • вул.Збоїща,3 – у 2014 році через суд повернуто Львівській міській раді
 • вул.Генерела Юнаківа,14 – 113 кв.м., рішенням суду у 2012 р. власницею визнана Бойко Ганна Богданівна, у 2015 р. Управління комунальної власності продало приміщення на 90 кв.м. за цією ж адресою Орловій Тамарі Олександрівні.

Статтю роздруковано з НАШІ ГРОШІ. ЛЬВІВ: http://lviv.nashigroshi.org

URL статті: http://lviv.nashigroshi.org/2015/11/24/suddya-yakyj-dav-pryvatyzuvaty-12-komunalnyh-objektiv-lvova-unyk-vyaznytsi-bo-v-joho-diyah-ne-znajshly-koruptsiji/

URLs in this post:

[1] вироку: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/53508461

[2] Наші гроші: http://nashigroshi.org/2015/11/24/suddya-yakyj-dav-pryvatyzuvaty-12-komunalnyh-objektiv-lvova-unyk-vyaznytsi-bo-v-joho-diyah-ne-znajshly-koruptsiji/

[3] присудив: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/41271990

[4] судиться: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/47982630

[5] витребувано: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/41399623

Copyright © 2013 НАШІ ГРОШІ - ЛЬВІВ. All rights reserved.