Керівник відділу Дрогобицької РДА вимагав $3 тисячі за виділення 2 га землі

Керівник відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури Дрогобицької районної держадміністрації вимагав 3000 доларів США у людини, яка хотіла отримати у власність ділянку площею 2 га на території Михайлевицької сільської ради Дрогобицького району  для ведення особистого селянського господарства.

Згідно з вироком Стрийського міськрайонного суду від 17 грудня 2014 року, держслужбовець вимагав гроші начебто для передачі іншій службовій особі як хабар, однак не мав наміру передавати їх, а хотів привласнити. Він розумів, що землю і так дадуть, бо підстав для відмови не має.

«Вирішив використати дану ситуацію для власного збагачення, оскільки його дружина є пенсіонеркою, а він має на утриманні батьків – пенсіонерів», – написано у вироку. Також за словами керівника відділу, явку з повинною він писав під диктовку працівників міліції і перебував у «пригніченому психологічному стані».

3000 доларів США отримував родич держслужбовця, який пояснив, що керівник відділу Дрогобицької РДА попросив його отримати гроші, які нібито йому винні. Після отримання грошей, родич намагався поміняти купюри на нові у місцевих «валютчиків».

Суд вирішив, що дії держслужбовця слід кваліфікувати не за ст. 368 ККУ (отримання неправомірної вигоди), а за статтею 190 (шахрайство).

Суд визнав держслужбовця винним у вчиненні злочину за ч. 1 ст. 190 ККУ і призначив йому покарання у виді штрафу в розмірі 850 гривень. 30 тис. грн. застави за нього мають повернути особі, яка її внесла. Шахрай також має покрити судові витрати по справі за проведення криміналістичної експертизи – 5 159 гривень.

Підтримати нас

Коментарі