Львівський студент запатентував бахіли

бахіли10 червня 2014 року Український інститут промислової власності зареєстрував патент на промисловий зразок “бахіла” авторства Олександра Листвака.

Бахіли одягають поверх взуття, аби підтримувати чистоту в медичних закладах або на виробництві. Бахіли авторства Листвака ззовні нічим не відрізняються від звичайних одноразових, які вже продають на ринку.

бахіли

 “Бахіла” авторства       Листвака

Як повідомляли “Н.Г. Львів”, Олександр Листвак є власником патентів на промислові зразки “вішалка для одягу”, “пробка для закупорювання пляшок”, “запальничка”, “лопатка для харчових продуктів”, “господарський скребок” та інших предметів.

У базі Українського інституту промислової власності вказано адресу Олександра Листвака у селі Новопетрівське Миколаївської області. Утім на довідковому сайті www.nomer.org є лише одна людина з такими даними, 1990 року народження, яка зареєстрована у Львові. Відомо також, що у 2013 році Олександр Листвак вступав до Львівського техніко-економічного коледжу.

В оформленні патентів допомагала львівська фірма “Формула-Брок”. Вона також надавала аналогічні послуги львівським винахідникам, які протягом 2013 року патентували усе підряд: зубочистки, планшетні комп‘ютери, корки, вішаки, респіратори, запальнички, лампочки, світильники, господарські рукавиці та інше.

Людей, які займаються діяльністю з оформлення патентів на давно відомі речі, називаються “патентними тролями”. Завдяки отриманим патентам на промислові зразки вони вимагають фінансового відшкодування у компаній, які імпортують товари, що “схожі” на запатентовані.

Підтримати нас

Коментарі