Суд позбавив Сокільницьку сільську раду та обласний і районний бюджети 1, 2 млн грн відшкодувань за землю

Господарський суд Львівської області вирішив, що ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» не зобов’язаний відшкодовувати Сокільницкій сільській раді кошти за втрату земель сільськогосподарського виробництва, оскільки розрахунок втрат у розмірі 1,2 млн грн було затверджено раніше, ніж було прийнято розпорядження про затвердження проекту землеустрою та надання земельної ділянки державному підприємству.

Згідно з чинним законодавством, у випадку зміни цільового призначення земельної ділянки, в даному випадку з сільськогосподарського на землі промисловості, транспорту, зв’язку, новий власник ділянки повинен надати компенсацію негативних наслідків соціально-економічного та екологічного характеру. Згідно з розрахунками управління Держкомзему у Львівській області, ДП «Міжнародний аеропорт «Львів» повинен був заплатити 1,2 млн грн., з яких  Сокільницька сільська рада мала отримати 60% – 728,5 тис грн, Пустомитівська районна рада 15% – 182,1 тис грн, а Львівська обласна рада 25 % – 303,5 тис. грн.

Справа про відшкодування цих коштів, перебуває в суді вже майже три роки – з вересня 2011 року. Перше рішення було прийнято 7 травня 2012 року Львівським окружним адміністративним судом на користь місцевих бюджетів. Це рішення було підтримано і в Львівському апеляційному господарському суді. Проте, 24 квітня 2014 року Господарський суд став на сторону ДП «МА «Львів». Згідно з матеріалами рішення, була порушена процедура: розрахунок розміру втрат сільськогосподарського виробництва було складено 31 серпня 2009 року, а розпорядження про затвердження проекту землеустрою та надання земельної ділянки ДП «МА «Львів» було прийнято лише 09 лютого 2010 року. Відтак державне підприємство може не сплачувати ці кошти.

Підтримати нас

Коментарі