Дітям купили мороженого хеку та цитрусових за космічними цінами (додано)

Відділ освіти Сокальської райдержадміністрації Львівської області за результатами відкритих торгів замовив 18 759 кг мороженої риби на 675,3 тис. грн та 9 378 кг цитрусових на майже 183 тис. грн у ФОП Олени Мостенської. Про це повідомляється у Віснику державних закупівель.

У технічних вимогах вказано, що потрібно постачати заморожений хек 1 сорту, середніх розмірів, без голови та нутрощів. Вартість одного кілограму складатиме 36 грн. Натомість на ринку “Шувар” (станом на 23 січня 2014 року) тушки замороженого хеку коштують всередньому по 27 грн/кг. Для прикладу, у січні відділ освіти Іваничівської райдержадміністрації Волинської області замовив морожений хек без голови по 23,4 грн/кг. Хек постачатимуть до кінця року у 63 навчальні заклади Сокальського району.

Також замовили 6 062 кг апельсинів та 3 316 кг лимонів. Усупереч законодавству у Віснику держзакупівель відсутня ціна за одиницю товару. Згідно з цінами на ринку “Шувар” (станом на 23 січня 2014 року), середня ціна на апельсини складає 13 грн/кг, на лимони — 11 грн/кг. Якби освітяни замовили цитрусові за такими цінами, то загальна сума закупівлі складала б 115,3 тис. грн, що майже на 68 тис. грн менше за суму, опубліковану у Віснику. Навіть якби купували за максимальними цінами, то економія становила б понад 50 тис. грн.

Після публікації до редакції “Н.Г. Львів” звернувся начальник відділу освіти РДА пан Монастирський, який запевнив, що в “угоді з переможцем тендерних торгів на виконання розпорядження голови Львівської обласної державної адміністрації №1549/0/5-08 від 23 грудня 2008 та №879 від 28 жовтня 2004 року передбачається пункт, яким щомісячно коригується ціна того чи іншого продукту протягом року. За основу береться моніторинг Головного управління статистики у Львівській області і застосовується надбавка 15%, яка враховує транспортні, адміністративні та інші витрати підприємця на продукти харчування. Враховуючи віддаленість району від обласного центру, загальна протяжність маршруту доставки продуктів з обласного центру до найбільше відділеної школи сягає 160 км, а протяжність між крайніми ЗНЗ району сягає 110 км. Крім того, продукти перефасовують на складах підприємця у м. Червоноград для кожної школи згідно із замовленням”.

Підтримати нас

Коментарі